1533

ناراحتی بی‌بی‌سی از برخورد سپاه با اراذل و اوباش در تهران

هم رسانی

   ناراحتی بی‌بی‌سی از برخورد سپاه با اراذل و اوباش در تهران

اخیرا سردار یزدی، فرمانده سپاه تهران با حضور در جلسه بیست‌وهشتم شورای شهر تهران با بیان اینکه این حضور به دلیل هفته بسیج انجام شده است، گفت: از اعضای شورای شهر تهران می‌خواهم که به گسترش تفکر بسیجی کمک کنند.
وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه برای ارتقای وضعیت تهران در تهران چند طرح در دستور کار داریم، گفت: یکی از این طرح‌ها آن است که به زودی گشت‌هایی در تهران ایجاد می‌شود که از وقوع سرقت، اوباش و... جلوگیری کنیم.فرمانده سپاه تهران با بیان اینکه بسیج تهران تاکنون نسبت به کمک‌رسانی به 4000 نفر و مقاوم‌سازی 600 خانه اقدام کرده، گفت: طرح‌های کرامت بخصوص در راستای تحکیم بنیان خانواده در تهران اجرایی می‌شود و این در حالی است که باید اعلام کنم همه شهروندان فارغ از نگاه سیاسی، دین، اعتقادات و... برای ما یکسان هستند.یزدی در بخش پایانی صحبت‌های خود با بیان اینکه در اجرای طرح‌ها نیازمند کمک مردم و شورای شهر هستیم، گفت: ما فرزندان، برادران و خواهران شما هستیم و ممکن است جرم و تخلفی صورت گیرد اما ما را انتقاد کنید و ما را از تریبون عمومی انتقاد نکنید.فرمانده سپاه تهران با بیان اینکه شماره تلفن و مکان ما مشخص است، گفت: از تریبون عمومی ما را صدا نزنید و اگر انتقادات درست بود، حتما ضمن تشکر، نسبت به اصلاح آن اقدام می‌کنیم.در پایان سخنان سردار یزدی، محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران اجازه نداد اعضای شورا نسبت به ارائه نقطه نظراتشان پس از استماع سخنان فرمانده سپاه تهران بپردازند.

در پی این سخنان شبکه بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی در خصوص این بخش از سخنان سردار یزدی فرماند سپاه تهران، راه اندازی گشت های تهران را در راستای تقابل با نیروی انتظامی خواند. بی‌بی‌سی در این گزارش ابتدا سعی کرد این حرکت سپاه بر خلاف قانون جلوه دهد حال آنکه بر اساس قانون جدید آیین دادرسی کیفری که در سال 94 به تصویب رسید غیر از پرسنل آموزش دیده ناجا -به عنوان ضابطان اصلی- ماموران وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، بسیج و "سایر نیروهای مسلح در مواردی که به موجب قانون تمام یا برخی از وظایف ضابطان به آنان محول ‌شود" هم می‌توانند ضابط دادگستری باشند. 

بنابراین سپاه پاسداران جز ضابطین قضایی محسوب می شود و در خصوص راه اندازی گشت های برقراری امنیت در تهران نمی توان هیچگونه ایراد قانونی به آن وارد دانست. در خصوص اینکه هم بی‌بی‌سی این حرکت را در تقابل به وظایف نیروی انتظامی به شمار می آورد خوب است که این شبکه پاسخ دهد در خصوص کمک رسانی سپاه به مناطق زلزله زده و ساخت کانکس در این مناطق آیا این شبکه اعتقاد دارد که تداخلی با وظایف دولت در این خصوص به وجود آمده است؟
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل