1534

واکنش بی‌بی‌سی به تقدیم لایحه بودجه سال 97 به مجلس

هم رسانی

   واکنش بی‌بی‌سی به تقدیم لایحه بودجه سال 97 به مجلس

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح روز یکشنبه در جلسه تقدیم لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی در محل مجلس اظهار کرد: این اولین بودجه دولت دوازدهم و پنجمین بودجه از آغاز دولت یازدهم است و خدا را شاکرم که در موقع قانونی امروز تقدیم مجلس می شود.
امیدواریم تا طبق آیین نامه مجلس در روند بررسی‌های چهل روزه در اواخر دی شاهد بررسی این لایحه در صحن علنی مجلس باشیم و تا آغاز دهه فجر و 12 بهمن لایحه به صورت قانون در اختیار دولت قرار گیرد.

رئیس‌جمهور در بخشی از سخنان خود در مجلس در خصوص لایحه بودجه به وعده های انتخاباتی خود اشاره کرده و بیان داشت: چارچوب های تمام وعده های اصلی دولت دوازدهم در انتخابات اردیبهشت 96 در این لایحه تبلور دارد و بودجه 97 به معنای آغاز اجرای برنامه های دولت دوازدهم است و هر آنچه دولت به مردم در انتخابات وعده داد و مطالبه مردم بود مثل اشتغال، رشد اقتصادی، رفع فقر، کاهش نابرابری ها، تحرک در طرح های اصلی، حضور بخش خصوصی در اقتصاد کشور و ... در این لایحه به خوبی مشاهده شده است.

اما پس از تقدیم لایحه بودجه سال ۹۷ به مجلس، دو خبر بیش از بقیه مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت؛ یکی افزایش قابل توجه هزینه عوارض سفرهای خارجی و دیگری حذف چیزی حدود ۲۰ میلیون ایرانی از فهرست یارانه‌بگیران.

در این بین نوع واکنش رسانه‌ها به این دو خبر اصلا یکسان نبود. برخی رسانه‌ها همچون بی‌بی‌سی فارسی خبر اول را به عنوان تیتر نخست و موضوع داغ خود برگزیدند و برخی رسانه ها هم خبر دوم را برگیزدند. رسانه ای همچون بی‌بی‌سی فارسی بیش از نیمی از وقت برنامه مهم شصت دقیقه خود را به بررسی لایحه بودجه سال 97 اختصاص داد اما این بررسی دغدغه اصلی این شبکه و تحلیل گران آن بالا رفتن هزینه عوارض خروج از کشور بود. و نگرانی از تبعات آن که احتمالا کم شدن سفرهای خارجی است.

به نظر در چنین مواقعی بهتر از ایام و ماه‌های دیگر می‌توان به میزان مردمی‌بودن برخی رسانه‌ها همچون بی‌بی‌سی فارسی که ادعای مردم‌گرایی دارند، پی برد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل