1540

بی‌بی‌سی به دنبال اثبات دشمنی آمریکا با داعش

هم رسانی

   محکومیت یک زن آمریکایی به اتهام کمک مالی دیجیتالی به داعش

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از بازداشت یک زن در آمریکا به دلیل ارسال پول دیجیتالی برای داعش خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با انتشار گزارشی بر روی وب‌سایت خود تلاش کرده است تا با پرداختن به خبر بازداشت یک زن در آمریکا، دشمنی این کشور با گروه تروریستی داعش را برای مخاطبین خود اثبات کند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با اعلام خبر بازداشت این زن در آمریکا به اتهام کمک مالی دیجیتالی به داعش، نوشته است: «مقام‌های قضایی در آمریکا یک زن اهل ایالت نیویورک را به پولشویی و کمک مالی به داعش از طریق ارسال پول دیجیتال بیت کوین متهم کرده‌اند.

زوبیا شهناز، ۲۷ ساله که متولد پاکستان است به کلاهبرداری بانکی، توطئه برای پولشویی و پولشویی متهم شده است.

او متهم است که از راه‌های غیرقانونی ۸۵ هزار دلار وام دریافت کرده و با تبدیل بخش مهمی از آن به بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، به داعش کمک کرده است.

بیت‌کوین یک واحد پول مجازی با روش پرداخت دیجیتال است.

نقل و انتقال این ارز دیجیتال که نسخه اسکناس یا سکه ندارد، با تأیید در شبکه ممکن می‌شود.

پلیس خانم شهناز را در فرودگاه جان اف کندی نیویورک بازداشت کرده است.

خانم شهناز برای سفر به پاکستان از طریق استانبول بلیت داشته اما مقصد اصلی او سوریه بوده است.

او هنگام بازداشت ۹۵۰۰ دلار به همراه داشته است.

در صورت مجرم شناخته شدن خانم شهناز در دادگاه، او به حداکثر ۲۰ سال زندان به ازای هر مورد اتهامی درباره پولشویی و ۳۰ سال حبس برای کلاهبرداری بانکی محکوم خواهد شد.»

اما کدام انسان عاقلی این ادعا را باور می‌کند و از این ادعا به نتیجه بالاتری که ضد داعشی بودن آمریکاست پی می‌برد؟!

مگر مردم جهان کور و ناشنوا هستند که واقعیت‌های عینی سال‌های اخیر را نادیده بگیرند و به دلیل محاکمه یک زن دروغ را به جای حقیقت بپذیرند؟!

در شرایطی این زن به دلیل کمک مالی دیجیتالی به داعش مورد بازداشت قرار گرفته است و در آستانه محکومیتی سنگین قرار دارد، که دولت، سنا و کنگره آمریکا به طور رسمی، میلیاردها دلار خرج تروریست‌های فعال در سوریه و عراق کرده و می‌کنند.

خبرگزاری رسمی چین "شینهوا" در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، با پرداختن به اظهارات هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه وقت آمریکا، از بودجه سالانه رسمی بیش از 5 و نیم میلیون دلاری ایالات متحده برای کمک به تروریست‌ها در سوریه خبر داده است.

بر اساس این گزارش تنها در 17 ماه نخست فعالیت تروریست‌ها در سوریه آمریکا، رسماً بیش از 87 میلیون دلار کمک مالی به تروریست‌ها کرده است.

این مبالغ را اگر در میزان زمانی که از آغاز درگیری‌ها در سوریه تا کنون گذشته است، ضرب کنیم، به ابعاد بالای این کمک‌های مالی پی خواهیم برد.

بعلاوه، مگر به اذعان خانم کلینتون، ادوارد اسنودن و دیگر اسناد و شواهد منتشر شده، داعش ساخته و پرداخته سیاست‌های خود آمریکا در منطقه نیست؟!

با این تفاسیر، این بانوی آمریکایی بازداشت شده را می‌توان قربانی بزرگ ظاهرسازی ایالات متحده در جهت حفظ چهره ضد تروریسم خود دانست؛ این که تا چه حد ادعاهای مطرح شده علیه این زن در خصوص کمک مالی از طریق پول‌های دیجیتالی به داعش صحت دارد در هاله‌ای از ابهام است، اما این حقیقت آشکار است که هرچقدر هم این کمک بزرگ باشد، در تناسب با کمک‌های مالی، تسلیحاتی و سیاسی دولت آمریکا به تروریست‌های مختلف از جمله داعش در سوریه و عراق، ناچیز است و بنابر این هر محکومیتی که برای این زن اعمال شود، به مراتب شدیدترش را باید برای مقامات دولتی و نمایندگان کنگره آمریکا اعمال کرد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل