1543

توصیه اسرائیل برای تقویت جبهه ضد ایرانی!

هم رسانی

   یسرائیل کاتس، وزیر اطلاعات اسرائیل در کنار نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم اشغالگر

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از توصیه اسرائیل به عربستان و آمریکا برای اتحاد علیه ایران خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است، با پرداختن به اظهارات اخیر وزیر اطلاعات رژیم اشغالگر صهیونیستی از توصیه‌های جدید اسرائیل برای تقویت جبهه ضد ایرانی با اتحاد میان عربستان سعودی و ایالات متحده آمریکا خبر داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش نوشته است: «یسرائیل کاتس، وزیر اطلاعات اسرائیل از محمد بن سلمان ولیعهد عربستان دعوت کرده تا به اسرائیل سفر کند.

او گفته است عربستان باید با آمریکا ائتلافی استراتژیک برای مقابله با ایران داشته باشد.

وزیر اطلاعات اسرائیل در مصاحبه با روزنامه اینترنتی ایلاف عربستان هشدار داده که ایران در حال ایجاد تاسیسات موشکی در لبنان است و اسرائیل "به هیچ قیمتی اجازه چنین کاری را نخواهد داد."

وزیر اطلاعات اسرائیل گفته است کشورش اجازه نخواهد داد از داخل سوریه تلاشی برای حمله به اسرائیل شود. او گفته است همچنین اجازه انتقال سلاح‌های پیشرفته ایران از سوریه به حزب الله داده نمی‌شود. اسرائیل بارها به مواضع و اهدافی در خاک سوریه حمله کرده است و گفته است که کاروان تسلیحاتی را هدف قرار داده است.

وزیر اطلاعات اسرائیل در این مصاحبه از پادشاه عربستان سعودی خواسته تا بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل را به کشورش دعوت کند و ولیعهد خود را به اسرائیل بفرستد.»

اما مگر جمهوری اسلامی در جهان چه کاری انجام می‌دهد که دشمنانش این گونه به جنب و جوش اتحاد علیه آن افتاده‌اند؟!

مگر عربستان، آمریکا و اسرائیل، چه منافع مشترکی در منطقه و جهان دارند، که حضور ایران این منافع مشترک را به خطر انداخته است؟!

بررسی تحولات اخیر منطقه و آن چه به ویژه از 6 سال پیش تا کنون رخ داده است، به خوبی پاسخ این سؤالات را به ما نشان می‌دهد.

سال‌ها عربستان سعودی، آمریکا و اسرائیل، با هدف نفوذ بیشتر در منطقه و نابودی جبهه مقاومت، با تمام توان خود گروه‌های تروریستی تا دندان مسلح را ایجاد، تقویت، حمایت و هدایت کردند؛ گروه‌هایی جنایتکار که بزرگترین خیانت و جنایت علیه بشریت را در این سال‌ها رقم زدند و با فعالیت‌های خرابکارانه‌شان، تمام بهانه‌های لازم برای ورود و نفوذ و باقی ماندن غرب در منطقه را مهیا نمودند.

اما اکنون نتیجه این تلاش‌ها چه شده است؟!

ورود جمهوری اسلامی ایران به عرصه مقابله با این تروریست‌ها و نقش آفرینی عملیاتی و جدی در این حوزه، همه رشته‌های این سه متحد را در منطقه پنبه کرد و تمام سیاست‌های پر هزینه آن‌ها را نقش بر آب نمود.

حضور مؤثر و موفق ایران ضمن بسیج نیروهای مقاومت مردمی در عراق، سوریه، پاکستان، افغانستان، لبنان و ...، نتیجه نبردی بزرگ را به سود مردم منطقه و به سود جریان مقاومت اسلامی رقم زد و با نابودی داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق، بار دیگر دست اربابان غربی – عربی آن‌ها را از اهدافشان در منطقه کوتاه نمود.

این موضوع به قدری برای آن‌ها سنگین و ناگوار بوده است که دست به هر اقدامی بزنند تا ضمن این که شاید کمی از درد این شکست کم کنند، بتوانند در پاسخ به آن، فضاسازی‌هایی هر چند بیهوده و زبانی علیه کشورمان رقم بزنند که بارها بحث از اتحاد اسرائیل و عربستان و اکنون عربستان و آمریکا علیه ایران به میان آمده و مطرح شده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل