1627

اخبار مهم بی‌بی‌سی: طلاق دو بازیگر هالیوودی

هم رسانی

   جنیفر انیستون و جاستین ثرو، زوج بازیگر هالیوودی

بی‌بی‌سی در یکی از اخبار مهم خود به بررسی جدایی یک زوج بازیگر هالیوودی پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

در شرایطی که شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی ادعا می‌کند که به شکلی جرفه ای به دنبال کار خبری و رسانه ایست، در یکی از گزارش‌های مهم اخیر خود، همانند یک رسانه زرد، به بررسی موضوع جدایی و طلاق یک زوج بازیگر هالیوودی پرداخته است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش که با تیتر «جنیفر انیستون و شوهرش جدا شدند» منتشر کرده، می‌نویسد: «جنیفر انیستون و جاستین ثرو، زوج هالیوودی اعلام کرده‌اند که پس از دو سال ازدواج از هم جدا می‌شوند.

این دو که سر صحنه فیلمبرداری عشق سفر (واندرلاست) آشنا شدند گفته‌اند تصمیم به جدایی به طور مشترک در پایان سال پیش گرفته شده است.

آن‌ها دلیلی برای جدایی اعلام نکرده‌اند و گفته‌اند می‌خواهند به دوستی خود ادامه دهند.

جنیفر انیستون ۴۹ ساله و جاستین ثرو ۴۶ ساله در سال ۲۰۱۵ پس از ۴ سال آشنایی در لس‌آنجلس ازدواج کردند.

آن‌ها گفته‌اند در حالت طبیعی جدایی خود را عمومی نمی‌کردند اما با توجه به این که "صنعت شایعه، در چنین مواقعی نمی‌تواند در برابر شایعه‌سازی و داستان‌سازی مقاومت کند" آن‌ها تصمیم گرفته‌اند مستقیماً واقعیات را منعکس کنند.

او پیش از این با برد پیت ازدواج کرده بود که پس از ۵ سال از هم جدا شدند. جدایی آنها تا مدت‌ها سوژه داغ نشریات عامه پسند بود.»

اما در شرایطی چنین اخباری توسط بی‌بی‌سی پوشش داده شده و با جذابیت و گستردگی خاصی بازتاب داده می‌شود که کمتر رسانه خبری حرفه‌ای به دنبال چنین موضوعاتی است؛ این اخبار بیشتر به رسانه‌های زرد تعلق دارد که به دنبال ایجاد جذابیت‌های موضوعی کاذب برای جذب مخاطب هستند و ظاهراً این شبکه انگلیسی با پذیرش واقعیت‌ها در خصوص ریزش مخاطبانش، ناچار است تا دست به چنین اقداماتی بزند تا شاید بتواند خود را از نابودی مطلق نجات دهد.

اما وقتی بیشتر به بحران کاهش مخاطب در بی‌بی‌سی پی می‌بریم که با بررسی سوابق فعالیتی این شبکه درخواهیم یافت، این اولین و طبیعتاً آخرین باری نبوده که اخبار زرد و تبلیغاتی و بی ارزش را برای جلب توجه مخاطبین بازتاب داده است.

در چند وقت اخیر شاهد نمونه‌های زیادی از این دست مطالب بوده‌ایم که بی‌بی‌سی بی توجه به ارزش خبری آن‌ها، به طور ویژه مورد بازتاب خود قرار داده است؛ به عنوان مثال جریان سفر ملکه 91 ساله انگلیس به کانادا و تماس دست فرماندار کل کانادا با بازوی ملکه به گونه توسط بی‌بی‌سی بازتاب داده شد که انگار مهمترین اتفاق دنیا با این تماس به وقوع پیوسته است.

چندی پیش در نمونه‌ای دیگر شاهد بزرگنمایی و بهره برداری‌های عجیب و غریب این شبکه سلطنتی انگلیسی از پست اینستاگرامی یکی از بازیگران سینما و تلویزیون کشورمان بودیم که احساسات خود در خصوص مرگ گربه خانگی‌اش را ابراز کرده بود.

بازتاب خبر اهدا مدال شجاعت به یک سگ در انگلیس هم یکی دیگر از نمونه‌های این مطالب زرد است که فقط با هدف جلب توجه مخاطبین توس بی‌بی‌سی منتشر می‌شود.

اما در مقابل واقعیت‌هایی نظیر حماسه میلیونی ملت ایران در 22 بهمن 1396، قتل عام و نسل کشی مسلمانان در میانمار، بحران انسانی در یمن، جنایات تروریست‌های تحت حمایت غرب در سوریه، مرگ غیر نظامیان در افغانستان، نقش عربستان سعودی در بحران‌های امنیتی منطقه و جهان و ... موضوعات بسیار مهم و حیاتی هستند که علیرغم ارزش خبری بسیار بالا، هرگر آنطور که باید مورد توجه بی‌بی‌سی قرار نگرفته‌اند و این رسانه غربی یا از کنارشان با سکوت عبور کرده و یا فقط به طور سطحی و جزئی خبری در خصوصشان بازنشر داده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل