1628

مثلث تکراری بی‌بی‌سی، آمریکا و سران فتنه

هم رسانی

   مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، سران فتنه که در ایران حصرخانگی هستند

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی بار دیگر از اصرار مقامات آمریکایی برای رفع حصر سران فتنه 1388 در کشورمان خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از گزارش‌هایی که به تازگی بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، بار دیگر با پرداختن به اظهارات مقامات آمریکایی، ضمن اعلام حمایت همه جانبه از سران فتنه 1388 در ایران، خواستار رفع حصر فوری آن‌ها در کشورمان شده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با اعلام این که «آمریکا خواستار آزادی موسوی، کروبی و رهنورد شد»، نوشته است: «وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای خواستار آزادی میرحسین موسوی، مهدی کروبی، و زهرا رهنورد شده و گفته است این افراد "ناعادلانه" در بند هستند.

این بیانیه در هفتمین سالگرد حصر خانگی رهبران جنبش سبز منتشر شده است.

به نوشته بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا ادامه حصر خانگی این افراد برخلاف تعهدات بین المللی ایران است.

بنابر بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا "ادامه حصر خانگی این سه نفر با تعهدات بین المللی ایران از جمله میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی در تناقض است."

هدر نائورت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه نوشته است: "ایالات متحده به همراه جامعه بین المللی ادامه بازداشت خودسرانه این سه نفر را که در غیاب تفهیم اتهام یا برگزاری محاکمه عادلانه صورت گرفته است، محکوم می‌کند."

خانم نائورت همچنین بر آزادی فوری آنها و همه زندانیان عقیدتی در ایران تاکید کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین خواهان احترام حکومت ایران به حقوق بشر و آزادی‌های اساسی شهروندانش شده است.»

ما با انتشار این گزارش بار دیگر شاهد تشکیل مثلت تکراری شوم آمریکا، بی‌بی‌سی و سران فتنه هستیم که بارها خودنمایی کرده و از این اتحاد تلاش کرده‌اند تا دشمنی و کینه عمیق خود در برابر نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران را ابراز کنند.

حمایت‌های صریح و آشکار از افرادی که خائنین غیر قابل انکار به یک سرزمین و ملت هستند، نه تنها نمی‌تواند محبوبیتی برای هیچ کدام از اضلاع این مثلث شوم ایجاد کند، بلکه آن‌ها را در جرم و خیانت هم شریک کرده و با اثبات این شراکت، نفرت عمیق ملت ایران را به آن‌ها منتقل خواهد کرد.

اکثریت مطلق و غیر قابل انکار مردم ایران، سال‌هاست که در برهه‌های زمانی مختلف، از 9 دی 1388 گرفته تا 22 بهمن 1396، بارها نظر قاطعانه خود را در خصوص خائنین جنبش سبز و فتنه گران اعلام کرده‌اند و یقیناً شرایط فعلی که حصر خانگی با دسترسی به بهترین امکانات رفاهی، درمانی و ... و دسترسی به همه اعضای خانواده است، بسیار خوش آیندتر از محکومیتی خواهد بود که در صورت برگزاری دادگاهی عادلانه، با توجه به حجم و نوع جرائم و خیانت‌ها شامل حالشان می‌شود.

ایالات متحده آمریکا با گرفتن ژست مردم دوستی در شرایطی تلاش می‌کند تا خود را حامی ملت ایران نشان داده و میان آن‌ها و حکومتشان فاصله ایجاد کند که با چنین دخالت‌های آشکار در امور داخلی ایران و آن‌ها با چنین موضوع غیر قابل گذشتی، تنها پوشالی بودن ادعاها و دلسوزی‌هایش را اثبات کرده و نشان می‌دهد که دوستی‌هایش از جنس خاله خرسه بوده و توبه‌اش فقط و فقط مرگ است.

در کنار آن بی‌بی‌سی نیز که از همان آغازین روزهای فتنه در سال 1388 و حتی قبل از آن پروژه جدی براندازی نظام جمهوری اسلامی را در دستور کار قرار داده، این روزها با شکست‌های پیاپی که از جانب ملت ایران به او تحمیل شده است، چاره‌ای ندارد تا با چنین گزارشاتی حداقل نام فتنه و فتنه گران را زنده نگه دارد تا شاید حداقل بهره برداری سیاسی و جهت داری را بتواند از آن‌ها علیه کشورمان داشته باشد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل