1631

سیرک ضد ایرانی با مدیریت نتانیاهو!

هم رسانی

   پرده ای دیگر از سیرک ضد ایرانی نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با انتشار گزارشی به نمایش جدید نتانیاهو در سیرک ضد ایرانی خود پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از تازه‌ترین گزارش‌های اخیر خود، به نمایش پرده‌ای جدید از سیرک ضد ایرانی نتانیاهو پرداخته است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش که به تهدید ایران اختصاص داشت، نوشته است: «بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، در اجلاس امنیتی مونیخ، قطعه‌ای را نشان داده و ادعا کرده که بخشی از پهپاد ایرانی است که اسرائیل هدف قرار داده است. او گفت اگر لازم باشد اسرائیل مستقیماً علیه ایران اقدام خواهد کرد.

بنیامین نتانیاهو گفت: اسرائیل اجازه نخواهد داد که رژیم ایران طناب ترور را دور گردن اسرائیل بپیچد. ما با قاطعیت برای دفاع از خود اقدام خواهیم کرد. اگر لازم باشد نه تنها علیه وابسته‌های ایران در منطقه، بلکه علیه خود ایران هم اقدام خواهیم کرد.

او که از "خطر نفوذ ایران در منطقه" سخن می‌گفت، هنگام بالاگرفتن آن قطعه، وزیر خارجه ایران را صدا کرد و خطاب به او گفت: "آقای ظریف، این را می‌شناسید؟ باید بشناسید. این متعلق به شماست. می‌توانید با خود یک پیام برای ستمگران در تهران ببرید: اراده اسرائیل را امتحان نکنید."»

اما چرا نتانیاهو برای ابراز کینه و خشم خود از انقلاب اسلامی، این گونه دست به اقدامات نمایشی می زند؟!

این اولین بار نبود که نخست وزیر اسرائیل با در دست داشتن چیزی در یک مجمع بین المللی نمایشی کمدی را علیه ایران به راه انداخت؛ پیش‌تر شاهد رونمایی از بمب، نقشه پایگاه نظامی ایران و ... در سخنرانی‌های او در اجلاس‌های جهانی مختلف بودیم؛ اما سؤال این جاست که چرا نتانیاهو با وجود دیدن واکنش‌های خنده دار جهانیان به این گونه حرکاتش دست از آن‌ها بر نمی‌دارد.

جالب است که خود صهیونیست‌ها و کاربران اسرائیلی در فضای مجازی هم به این سیرک طنز نتانیاهو واکنش نشان داده و آن را مورد تمسخر قرار داده‌اند.

روزنامه «جروزالم پست» به این واکنش‌ها پرداخته و درگزارشی این گونه نوشته است: "نتانیاهو در کنفرانس امنیتی مونیخ تهران را تهدید کرد که اگر به اقدامات تحریک‌آمیزش علیه اسرائیل ادامه دهد تل آویو مجبور به اقدام مستقیم علیه ایران خواهد شد.

کاربران توئیتر از این فرصت برای مسخره کردن نتانیاهو استفاده کردند. در یکی از تصاویر کاربری چرتکه‌ای را در دست نتانیاهو قرار داده است که کنایه‌ای درباره تحقیقات پلیس درباره پرونده فساد مالی او در هفته گذشته است و این که متهم به نقش داشتن در پرونده رشوه‌خواری شده است.

در توئیتی دیگر کاربری یک مدرک جعلی را در دست نتانیاهو قرار داده و نوشته که متعلق به سارا همسر اوست که ادعا کرده دارای مدرک در رشته روانشناسی است اما تحقیقات نشان داده که این ادعا درست نیست.

 یکی دیگر از کاربران اسرائیلی عکس «ریتا» خواننده اسرائیلی را در دست او قرار داده که در تهران متولد شده است و به زبان فارسی هم می‌خواند. در عکس دیگری کاربری یک بسته شکلات «تبلرون» را در دست او قرار داده است که اغلب در اسرائیل مرسوم است که به عنوان هدیه توسط افرادی که خارج از وارد آن آنجا می‌شوند هدیه داده می‌شود.

در عکس دیگری کاربر اسرائیلی بیلبوردی را در دست نخست وزیر اسرائیل قرار داده و روی آن نوشته شده که علاقه‌مند است این فضا را برای فروش عرضه کند. در توئیتی دیگر یک کاربر رفتار نتانیاهو را با آغاز فیلم علمی – تخیلی ادیسه فضایی مقایسه کرده و نوشته است که استنلی کوبریک کارگردان آن فیلم این کار را بهتر انجام داده بود.

نتانیاهو در سطح بین المللی به انجام سخنرانی‌های نمایشی و تئاتری مشهور است. او در مشهورترین اقدام خود، خط قرمزی را برای غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران در نمودار و شکلی در مجمع عمومی سازمان ملل نشان داده بود. البته ظریف وزیر امور خارجه ایران اقدام اخیر نتانیاهو را یک سیرک نمایشی خواند که از دید او ارزش پاسخ دادن نیز ندارد."


بعلاوه باید توجه داشت که جمهوری اسلامی ایران هرگز از مقابله با اسرائیل نترسیده است و هر زمان لازم بوده با قدرت از حقوق خود و مسلمانان در برابر صهیونیست ها دفاع کرده و نیازی به پنهان کاری ندارد؛ همانطور که فرماندهان ایرانی از جمله محسن رضایی در واکنش به اظهارات اخیر نتانیاهو، با اقتدار تمام از توان نظامی ایران برای نابودی اسرائیل سخن گفتند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل