1632

جاسوسی که در زندان سوئدی می‌شود!

هم رسانی

   احمدرضا جلالی، جاسوس بازداشتی در ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی از اعطای تابعیت سوئد به جاسوس موساد که در کشورمان زندانی است، خبر داد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، از اعطای تابعیت سوئد به احمدرضا جلالی، جاسوس موساد که در کشورمان زندانی و در انتظار اعدام است، خبر داد.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با تأکید بر این که «احمدرضا جلالی شهروند سوئد است و نباید اعدام شود»، می‌نویسد: «وزارت خارجه سوئد اعلام کرده احمدرضا جلالی، استاد دانشگاهی که به جرم "جاسوسی" در ایران به اعدام محکوم شده، شهروند این کشور اروپایی است و نباید اعدام شود. دیوان عالی قضایی ایران چند روز پیش با درخواست تجدیدنظر در حکم اعدام آقای جلالی مخالفت کرد.

بنابر گزارش رسانه‌های سوئد و خبرگزاری رویترز این خبر را یکی از مقام‌های وزارت خارجه سوئد امروز شنبه (۱۷ فوریه) به رادیو ملی این کشور، اس‌وی‌تی، گفته است.

به گزارش رویترز، پاتریک نیلسون، سخنگوی وزارت خارجه سوئد گفته: "ما مطلع هستیم که اداره مهاجرت شهروندی آقای جلالی را تأیید کرده است و بر همین مبنا پیگیر سرنوشت این شهروند سوئد هستیم."

"ما به طور منظم با مقام‌های ایران در ارتباطیم و از نظرگاه خودمان و قوانین سوئد در ارتباط با مجازات اعدام آنها را مطلع کرده‌ایم، ما خواستار توقف اجرای حکم اعدام آقای جلالی هستیم و تصمیم‌مان در این باره هم تغییرناپذیر است."

خبر تأیید شهروندی سوئدی آقای جلالی در حالی طرح شده که دو هفته پیش، وکیل او گفته بود دیوان عالی ایران درخواست بازبینی حکم اعدام را رد کرده است.

به خبرگزاری فرانسه زینت طاهری روز سه‌شنبه (هفتم فوریه - ۱۸ بهمن) گفته بود: "قاضی درخواست ما را ظرف کمتر از یک ساعت در روز یکشنبه رد کرد."»

جالب است که وقتی این تابعیت به احمدرضا جلالی داده شده که وی پیش از آن به جرم خود اعتراف کرده، محاکمه شده و حکمش هم صادر شده است و اکنون انتظار دارند تا این خائن را بی قید و شرط آزاد کنند!

آیا اگر یکی از زندانیان این روزها در سوئد که به جرمی نه مثل جاسوسی، بلکه حتی قتل در زندان است، به یکباره ایرانی شود، آن‌ها او را رها می‌کنند؟!

این جاسوس در اعترافات خود اذعان نموده است که در سال 1387 و در جریان یک دوره آموزشی در خارج از کشور در دام اطلاعاتی افسران موساد گرفتار می‌شود و فردی به نام "توماس" به عنوان یک متخصص مسائل امنیتی در اروپا با نزدیک شدن و برقراری ارتباط با وی زمینه‌های جهت دهی به فعالیت‌هایش را فراهم می‌آورد.

"جلالی" در این اعترافات تأکید کرده است که از طریق "توماس" به دلیل کار در شرکتی در حوزه امنیتی پس از دو مرحله مصاحبه و آزمودنش دعوت شده و وارد کار می‌شود که در جریان آن مباحث به سمت فعالیت‌هایش بر روی پروژه‌های دفاعی و علمی در کشورمان کشیده شده و به تدریج خواستار جمع آوری اطلاعات از وی در موارد مختلف می‌شوند که او نیز به همین دلایل پس از کسب آموزش‌های اطلاعاتی لازم، سالانه چند بار به ایران سفر می‌کند و پس از هر بار با هماهنگی‌هایی که از طریق تلفنی خاص و مخفی انجام می‌شود، برای انتقال اطلاعات به خارج از کشور می‌رود.

وی در جریان بیش از 50 ملاقات با عناصر موساد در خارج از کشور ضمن دریافت مبالغی، با انگیزه دریافت تابعیت یکی از کشورهای اروپای غربی، آگاهانه به همکاری با آن‌ها ادامه داد.

نقش بارز وی در عملیات ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان بخصوص شهیدان دکتر شهریاری و دکتر علی‌محمدی و همکاری غیر قابل انکار با افسران موساد در این عملیات‌ها، تنها بخشی از جرایمی است که شایسته اعدام است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل