1634

قتل عام به بهانه زخمی شدن چند سرباز!

هم رسانی

   سنگ هایی که با موشک پاسخ می گیرند

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی از تجاوزات گسترده اسرائیل به نوار عزه به بهانه زخمی شدن چند سرباز صهیونیستی خبر داد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به حملات گسترده ارتش اسرائیل به باریکه غزه پرداخته است؛ این حملات در شرایطی صورت می‌گیرد که بهانه صهیونیست‌ها برای آن، زخمی شدن چند سرباز است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش نوشته است: «در پی زخمی شدن چهار سرباز اسرائیلی در مرز نوار غزه، هواپیماهای اسرائیلی اهدافی را در غزه بمباران کردند.

بنا بر گزارش‌ها، سربازان اسرائیلی روز شنبه (۱۷ فوریه) قصد برچیدن یک پرچم فلسطین نصب شده در نزدیکی حصار مرزی را داشتند که انفجار رخ داد. اسرائیل می‌گوید که جراحات دو سرباز جدیست ولی جان آنها در خطر نیست.

اسرائیل می‌گوید که گروه اسلامگرای حماس - که کنترل غزه را در دست دارد - مسوول هرگونه حمله از خاک غزه می‌داند هرچند سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است که تله انفجاری را احتمالاً یک گروه پیکارجوی کوچک - نه حماس یا گروه جهاد اسلامی - کار گذاشته بود.

ارتش اسرائیل اعلام کرده است که در واکنش، شش هدف حماس از جمله یک "تونل تهاجمی" واقع در محله زیتون در شرق غزه و یک کارگاه تولید اسلحه را بمباران کرده است. مقامات در غزه هنوز تعداد تلفات احتمالی را اعلام نکرده‌اند.

یک تانک اسرائیلی نیز به هدفی در نزدیکی خان یونس واقع در جنوب غزه حمله کرد. منابع بیمارستانی می گویند که دو نفر در این حمله زخمی شدند.»

آیا مردم جهان می‌توانند چنین توجیهی را بپذیرند؟!

تحلیلگران مختلف برای هدف اسرائیل از این حملات جدید به غزه، دو فرضیه اساسی را مطرح کرده‌اند؛ همانطور که پایگاه خبری iuvmpress در گزارشی به آن اشاره می‌کند، فرضیه نخست در این خصوص این است که بعد از اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی دونالد ترامپ، اعتراضات زیادی از سوی گروه‌های فلسطینی در مخالفت با این تصمیم صورت گرفت. تصمیم ترامپ همراه با استقبال شدید تلاویو از آن باعث شد تا گروه‌های فلسطینیها از تعلیق و پایان مذاکرات با این رژیم خبر دهند. تردیدی وجود ندارد که بعد از اتخاذ تصمیم ترامپ موسوم به «معامله قرن»، تنش‌های اسرائیل و فلسطینی‌ها شدت گرفته و مقامات صهیونیستی را از تشکیل انتفاضه‌ای دیگر در سرزمین‌های اشغالی دچار وحشت و هراس کرده است. این موضوع باعث شده است تا اسرائیل برای فشار بر فلسطینی‌ها جهت وادار کردن انها به از سرگیری مذاکرات حملاتی را علیه نواز غزه ترتیب دهد.

فرضیه دیگر را باید به سرنگونی جنگنده رژیم صهیونیستی در سوریه عنوان کرد. بعد از ساقط شدن جنگنده اسرائیلی از سوی ارتش سوریه (که امری بی‌سایقه طی سال‌های جنگ و بحران در این کشور بود) روحیه گروه‌های فلسطینی در اعلام مخالفت با سازش و مقابله نظامی با تجاوزات رژیم صهیوینستی تقویت شده است. در واقع می‌توان اذعان کرد با سقوط جت جنگنده اسرائیلی توسط پدافند هوایی سوریه عملاً ناتوانی تل‌آویو برای اقدام به جنگ گسترده علیه دمشق آنگونه که مدعی آن بود برای همگان مشخص شد و با زیرسوال رفتن چهره شکست‌ناپذیری این رژیم، گروه‌های فلسطینی با شهامت و انگیزه بسیار بالاتری به دفاع از خود و تسلیم ناپذیری در مقابل فشارهای رژیم صهیونیستی بپردازند.

جدای از همه این تحلیل‌ها، آیا بخاطر مجروح شدن 4 سرباز، می‌توان با حملاتی کور، جان هزاران مرد و زن و کودک غیر نظامی را به خطر انداخت؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل