ایران اینترنشنال
1659

دلارهای عربستان چشم بی‌بی‌سی را کور کرد!

10 ماه قبل

هم رسانی

   دلارهای عربستان چشم بی‌بی‌سی را کور کرد!

شبکه بی‌بی‌سی به عنوان یک رسانه سلطنتی انگلیسی، بازوی رسانه ای استعمار انگلیس در پوشاندن جنایات استعمار و هم پیمانان منطقه ای آن بوده است.
اگرچه بی‌بی‌سی همواره ادعای بیطرفی در ارائه اخبار دارد اما همیشه با پوشش مغرضانه اخبار، اثبات کرده است که منافع استعمار انگلیس در رأس این رسانه است. در آخرین مورد از این تناقض های پی در پی بی‌بی‌سی، وب سایت بی‌بی‌سی فارسی، یادداشتی با عنوان «چرا بریتانیا برای ولیعهد عربستان فرش قرمز پهن کرده است» از جیمز لندیل، خبرنگار امور دیپلماتیک بی‌بی‌سی منتشر کرده است که تقریبا سراسر تمجید از عربستان است و اینکه رابطه با عربستان برای انگلیس پرسود خواهد بود و همین کافی است که جنایات این رژیم را نادیده بگیریم.

با این حال نویسنده یادداشت با ذکر « میلیاردها پوند سلاح به عربستان می‌فروشد» به نقش انگلیس در تجهیز نظامی عربستان که عمده آنها در جنگ علیه غیرنظامیان یمن به کار می رود، اذعان و اعتراف می کند.

آنچه یادداشت مزبور به شدت از آن تهی است، کور شدن و ندیدن جنایات عربستان در کشتن هزاران غیرنظامی و کودک یمنی در چند سال اخیر است. همچنین نویسنده در خصوص نقش عربستان در تأمین مالی گروه های تروریستی نیز سکوت را پیشه کرده است.

با این توضیحات با دیگر بی‌بی‌سی اثبات کرد با شعارهای عوام فریبش همچون بیطرفی، فرسنگها فاصله دارد و زمانی که منافع استعماری انگلیس و شرکای غربی در میان باشد، حاضر است دست به هر توجیهی بزند، حتی به قیمت قربانی کردن بشریت. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

«فرهاد میثمی» زندانی زندان اوین که چند روز پیش وزیر خارجه‌ی آمریکا از او حمایت کرده بود، در نامه‌ای به وزارت خارجه آمریکا به ترامپ و دولت او تودهنی زد و نوشت: «از امثال جنابان ترامپ، پمپئو، بولتون خواهشمندم اشک تمساح حقوق بشری‌شان را جای دیگری بریزند.»

8 روز قبل