1686

بی بی سی/ اسرائیل تحقیقات مستقل درباره کشتن فلسطینی‌ها را رد کرد

هم رسانی

   بی بی سی/ اسرائیل تحقیقات مستقل درباره کشتن فلسطینی‌ها را رد کرد

به گزارش وب سایت بی بی سی پس از تشدید انتقادها آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، درخواست‌های بین‌المللی برای تحقیقات مستقل درباره کشته شدن دست کم ۱۵ فلسطینی در اعتراضات روز جمعه ۳۰ مارس در مرز غزه را رد کرده است.
لیبرمن که از چهره های تندروی صهیونیسم است به رادیو ارتش اسرائیل گفت: "سربازان اسرائیلی کاری را که لازم بوده انجام داده‌اند. به نظر من همه سربازان ما مستحق دریافت مدال هستند."
آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد و فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، خواهان تحقیقات مستقل درباره تیراندازی و کشتن فلسطینی‌های معترض شده‌اند.
در جریان تیراندازی سربازان رژیم صهیونیستی در اعتراضات "روز زمین" در مرز غزه با اسرائیل، صدها فلسطینی هم زخمی شدند. ارتش این رژیم مدعی شده است که دست کم ده نفر از کسانی که روز جمعه کشته شده‌اند "تروریست‌های شناخته‌شده" بودند که در زمان اعتراض در حال "اقدام تروریستی" بوده‌اند.
به گزارش بی بی سی، روز جمعه ده‌ها هزار فلسطینی به موازات حصارهای مرز ۶۵ کیلومتری نوار غزه با اسرائیل تجمع کردند. این تجمع آغاز اعتراضی شش هفته‌ای است که در آن معترضان خواهان حق بازگشت پناهجویان و فرزندانشان به زمین‌هایی هستند که اکنون خاک اسرائیل محسوب می‌شود. اعتراض فلسطینی‌ها قرار است تا روز ۱۵ می ادامه پیدا کند که روز تأسیس کشور اسرائیل است و فلسطینی‌ها به آن "یوم النکبه" می‌گویند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل