1712

بی‌بی‌سی و مصاحبه یک خائن با نشریه آمریکایی

هم رسانی

   شیرین عبادی، فعال ضد ایرانی حوزه حقوق بشر

بی‌بی‌سی به بهره برداری از مصاحبه شیرین عبادی با یک نشریه آمریکایی پرداخته است.

«شیرین عبادی» که با عنوان فعال حقوق بشر و برنده صلح نوبل شناخته می‌شود و سالها مورد حمایت بی‌بی‌سی فارسی و جریان غرب­گرای ایران قرار داشته است، در مصاحبه با یک نشریه آمریکایی اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران را خواستار شد و به شرکت‌های اروپایی توصیه کرد در ایران سرمایه‌گذاری نکنند.

وی در گفت‌وگو با «الی لیک» خبرنگار راستگرای نشریه «بلومبرگ»، «اصلاح» نظام سیاسی ایران را ناممکن خواند و مدعی شد مردم ایران «به نقطه‌ای رسیده‌اند که دریافته‌اند این نظام اصلاح‌پذیر نیست. عبادی هرچند در این مصاحبه گفته خواهان اقدام نظامی علیه ایران نیست، اما در عین حال گفته آمریکا می‌تواند به «مردم ایران» برای تغییر نظام «کمک کند».

وی همچنین با تمجید از شرکت‌های اروپایی به دلیل بی‌میلی برای سرمایه‌گذاری در ایران، به آمریکا توصیه کرده صدا و سیما و چند نهاد دیگر ایرانی را تحریم کند. عبادی از دولت آمریکا خواسته یک کانال ارتباطی با گروه‌های برانداز ایجاد و از آن‌ها برای فشار به نظام ایران و برگزاری همه‌پرسی جهت تغییر نظام، حمایت کند.

‎در همین خصوص «علی علیزاده» از کارشناسان پیشین بی‌بی‌سی فارسی که چند سالی است از این مجموعه جدا شده است و به افشاگری­های کم­سابقه­ای نسبت به جریان غرب­گرا و این رسانه دست زده است در کانال تلگرامی­اش نوشت: «عبادی دیگر چیزی جز سرهنگ ارتش ترامپ و بن‌سلمان نیست. در هر فرهنگ دیگری، حتی در همان غرب لیبرال، نام این کار چیزی جز «خیانت» به ملت خود نیست.  ‎بر عبادی حرجی نیست. او‌ ساخته و پرداخته جایزه‌های غرب است که کارکردشان ‌ تولید رهبران پوشالی و‌مصنوعی جنبش‌های دروغین و تزریقی و وارداتی است».

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل