1722

شکایت بی‌بی‌سی از کنایه‌های رئیس جمهور

هم رسانی

   سخنرانی حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در اجلاس سران کشورهای اسلامی

سخنان رئیس جمهور ایران در اجلاس سران کشورهای اسلامی با واکنش شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی همراه بوده است.

حسن روحانی روز شنبه در جلسه هم اندیشی مدیران ارشد دولت تدبیر و امید که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد  سخنانی را مطرح کرد که با واکنش گسترده رسانه ها روبرو شد.

آقای روحانی در بخشی از سخنان خود در خصوص نظارت برخی از دستگاه ها بر دولت ایگونه گفته بود که: "هیچ دستگاه نظارتی حق ندارد در کار اجرایی دخالت کند. اعلام نظر اشکالی ندارد ولی مدیر باید کار خود را انجام دهد. یک دستگاه نظارتی نوشته بود باید فلان مدل هواپیما خریداری شود، من نوشتم به تو چه ربطی دارد، تو چه کاره‌ای؟ دستگاه نظاراتی هم باید طبق قانون عمل کند نه بر مبنای عقل ناقص خود. عقل ناقص که مبنای عملکرد دستگاه نظارتی نیست بلکه باید در چارچوب قانون حرف زد. مدیران دولتی به تهدیدات اعتنا نکنند و اگر می‌ترسند به آن‌ها جواب بدهند به من بگویند که جواب آن‌ها را بدهم."

این سخنان رئیس جمهور با واکنش گسترده ای در فضای رسانه ای روبرو شد. در بین رسانه های خارجی و ضد انقلاب بی بی سی فارسی به صورت گسترده به این سخنان واکنش نشان داد. البته برخلاف گذشته که این شبکه به این تیپ سخنان آقای روحانی واکنش مثبت نشان می داد این بار با واکنش منفی این رسانه روبرو شده است. اما از این منظر که چرا این سخنان را ایراد کرده اید؟ بلکه از این منظر این سخنان با واکنش منفی بی‌بی‌سی فارسی روبرو شده است که این شبکه توقع دارد آقای روحانی دیگر از کنایه دست بردارد و علنا از آن دستگاه هایی که اشاره می کند نام ببرد. بی‌بی‌سی اما گزارش خود را به گونه ای جهت می دهد که گویا منظور رئیس جمهور از آن دستگاه های نظارتی صرفا سازمان اطلاعات سپاه بوده است. اما احتمالا بی‌بی‌سی به موضوع اشراف دارد که این سازمان صرفا نظارت امنیتی بر روی دستگاه های دولتی و غیر دولتی دارد و نمی تواند به عنوان نمونه آنگونه که رئیس جمهور در سخنان خود اشاره می کند نظارت بر خرید دارو یا هواپیما داشته باشد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل