1738

حمله بی‌بی‌سی فارسی به فرمانده ارتش ایران

هم رسانی

   سرلشکر عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش ایران

تلاش فرمانده ارتش ایران برای اتحاد قوای نظامی کشورمان با اعتراض بی‌بی‌سی همراه بوده است.

بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رسانه ای وابسته به روباه پیر بارها با اتخاذ سیاست­های رسانه ای تفرقه­افکنانه به دنبال ایجاد دو دستگی در سطح جامعه ایران بوده است. این رفتار رسانه ای سالهاست در خصوص ایجاد دودستگی میان ارتش و سپاه به عنوان دو نیروی دفاعی کشور در کانون توجه اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی فارسی قرار داشته است. این کنش­گری همواره از سوی برخی جریان­ها و افراد که در داخل ایران خط و خطوط خودشان را از بی‌بی‌سی فارسی می گیرند و به عنوان جریان غرب گرا مشهور هستند نیز دنبال شده است.

در تازه­ترین اقدام­ها از این دست و به دنبال برخی سخنان تفرقه افکنانه برخی افراد در داخل ایران در جهت ایجاد دودستگی میان ارتش و سپاه که با استقبال بی‌بی‌سی فارسی مواجه شد، این بار سخنان وحدت آفرین فرمانده ارتش ایران در حمایت از سپاه پاسداران و انتقاد او از سخنان تفرقه­افکنانه اخیر با خشم و عصبانیت بی‌بی‌سی فارسی مواجه شد. به گزارش رسانه ها در ایران، فرمانده ارتش ایران با شرکت در مراسم روز پاسدار، از این نهاد نظامی حمایت کرده و گفته برای زدن "تودهنی" به "دشمنان نظام" در آن مراسم شرکت کرده است.

سرلشکر عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش، به مسئولان ارشد جمهوری اسلامی اطمینان داده است که میان سپاه و ارتش اختلافی نخواهد بود و " ارتش دست از سپاه برنمی‌دارد."

او در مراسم تجلیل از شهدای سپاه در سوریه، گفت: "حضور بنده در این مراسم، حضوری نمادین است برای کسانی که با حرف خود مسیری همانند مسیر دشمنان انتخاب می‌کنند."

 فرمانده کل ارتش هم در ادامه همین واکنش‌ها، گفت دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه میان سپاه و ارتش هستند: "حضور بنده در بسیج با هدف تودهنی زدن به دشمنان نظام است، چرا که آنها فکر می‌کنند که می‌توانند به این دیوار مستحکمی که ارتش و سپاه در برابر نفوذ آنها ایجاد کرده‌اند، خدشه‌ای وارد کنند."

سرلشکر عبدالرحیم موسوی از نقش سپاه در حوزه‌های دیگر غیرنظامی دفاع کرد و گفت که پس از جنگ ایران و عراق، سپاه بر اساس وظیفه‌اش باید در برابر تهدیدات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی وارد عمل می‌شد: "اینکه عده‌ای می‌گویند چرا سپاه وارد این عرصه‌ها می‌شود یا نمی‌دانند یا خود را به غفلت زده‌اند."

فرمانده ارتش ایران گفته سمت مورد علاقه خود او جانشینی سازمان بسیج است و خود را در جایگاه رئیس این سازمان نمی‌داند: اگر یک روزی از سمتم در ارتش مرخص شوم با افتخار در پایگاه بسیج محلی انجام وظیفه می‌کنم.

به دنبال مطرح شدن این سخنان و بازتاب گسترده آن در داخل ایران، اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی ضمن تکرار سخنان تفرقه­افکنانه برخی افراد و محافل داخلی ایران ضمن حمله دوباره به نقش سپاه این بار به حتاکی و حمله رسانه ای به فرمانده ارتش و سخنان او پرداخت.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل