1746

همراهی خائنانه وطن فروش‌های مزدور در بی‌بی‌سی فارسی با تندروها در آمریکا

هم رسانی

   همکاری ضد ایرانی بی‌بی‌سی با آمریکا

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی تلاش کرده است تا رفتارهای ضد ایرانی آمریکا را توجیه کند.

بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه‌هایی است که در ماه‌های اخیر تلاش داشته است تا در چهارچوب سناریوی "بوفالوی وحشی" آمریکا و غرب به عنوان لبه جویی اتاق فکر عملیات روانی و رسانه‌ای بر علیه ایران به ایفای نقش بپردازد. این رسانه نزدیک به مخالفان حکومت ایران در ماه‌های اخیر ضمن بزرگنمایی تهدیدهای دونالد ترامپ به دنبال ترساندن مخاطبان خود از احتمال وقوع تحمیل جنگ و افزایش فشارهای اقتصادی به ایران در صورت عدم عقب نشینی این کشور در برابر آمریکا بر سر مسئله اصلاح برجام است.

در ادامه همین سیاست رسانه‌ای و برای تحت تأثیر قرار دادن بیشتر مخاطبان، بی‌بی‌سی فارسی و اتاق فکراش که به طور مستقیم از سوی وزارت امور خارجه انگلستان تغذیه می‌شود به انعکاس گسترده سفر اخیر وزیر امور خارجه آمریکا به عربستان سعودی و اسرائیل و مواضع ضدایرانی اش پرداخت. به طور مثال بی‌بی‌سی فارسی نتوشت: " پمپئو بعد از دیدار با نخست وزیر اسرائیل گفت که از نظر آمریکا توافق هسته‌ای ایران (برجام) باید اصلاح شود و اگر این طور نشود آمریکا از آن خارج خواهد شد. وزیر خارجه آمریکا در تل‌آویو هم از بلندپروازی‌های ایران برای تسلط بر خاورمیانه ابراز نگرانی کرد".

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی، مایک پمپئو گفت که کابینه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بر خلاف دولت قبلی "برنامه‌ای همه‌جانبه برای مقابله با تهدیدهای تهران" دارد و توضیح داد که در بخشی از این برنامه تدابیری برای "تهدیدهای غیر هسته‌ای" ایران در نظر گرفته شده است.

این رسانه نزدیک به بهائیان متحد اسرائیل و غرب همچنین به انعکاس گسترده سخنان تهدیدآمیز و تند وزیر امور خارجه آمریکا در عربستان سعودی پرداخت و نوشت: "مایک پمپئو، در نشست خبری با عادل جبیر، همتای سعودی خود به شدت از نقش ایران در منطقه انتقاد کرد و گفت که جمهوری اسلامی در تلاش برای بی‌ثبات کردن منطقه است".

لازم به ذکر است که تشدید لفاظی های مقام‌های آمریکایی بر علیه ایران و همراهی خائنانه مشتی به ظاهر ایرانی اما در عمل وطن فروش در بی‌بی‌سی فارسی با آن درحالی صورت گرفته است که آمریکا تلاش‌های فزاینده‌ای را برای فشار بر ایران و به ویژه آینده برجام آغاز کرده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برجام را توافقی "بد" خوانده است

. واشنگتن خواستار اصلاحات بنیادی در مفاد برجام است به طوری که برنامه موشکی ایران و نفوذ نظامی این کشور در خاورمیانه هم در آن گنجانده شود اما تهران می‌گوید برجام غیرقابل مذاکره است. به گفته مقامات ایرانی برجام قابل مذاکره مجدد نیست و "نه خطی از آن کم و نه خطی به آن اضافه می‌شود". مقامات ایران همچنین تاکید می‌کنند که برنامه موشکی این کشور دفاعی است.

ترامپ به کنگره و متحدان اروپایی آمریکا تا ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) برای برطرف کردن "نقص‌های توافق هسته‌ای با ایران" فرصت داده و هشدار داده است در صورت عدم اصلاح برجام، از تمدید تعلیق تحریم‌های ایران خودداری خواهد کرد. این اقدام در عمل به معنی خروج آمریکا از برجام است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل