ایران اینترنشنال
1749

اعمال سانسور سیاسی بی‌بی‌سی بر جرایم فضای سایبری

یک سال قبل

هم رسانی

   حمایت بی‌بی‌سی از جرایم سایبری در ایران

بی‌بی‌سی در فعالیت‌های خود با سانسور از جرایم سایبری در ایران حمایت می کند.

علی­رغم آنکه رسانه های ماهواره­ای چون بی‌بی‌سی فارسی به علت منافع سیاسی و نوع مسئولیتی که از سوی دولت انگلستان در خصوص ایران به آنها داده شده­ است کم­تر سخنی در مورد سوء برخی از فضای مجازی به منظور انجام برخی جرایم و کلاه­برداری ها از ایرانی­ها برای مخاطبان خود می­گویند، اما واقعیت امر این است که در پنج سال اخیر این فضا نقش مهمی را در برخی جرایم در ایران به خود اختصاص داده است. لذا وجود نظارت و تشکیل شبکه ای ملی اطلاعات در فضای مجازی کشور علی رغم تخریب های صورت گرفته از سوی بی‌بی‌سی فارسی و جریان غرب گرای داخلی برای تأمین منافع مردم امری حیاتی است.

به طور مثال چندی قبل رئیس پلیس فتا، از دستگیری بیش از" ۷۰ هزار مجرم سایبری" در سال گذشته خبر داده است. کمال هادیانفر گفته است استفاده از فیلترشکن ها در فضای مجازی باعث شده تا "مالباختگان ناشی از جرائم سایبری" افزایش یابند. به گفته رئیس پلیس فتا، روزانه بین "۶ تا ۷ میلیون حمله سایبری" در کشور انجام می شود که اکثریت آن ها دفع می شود و عمده دلایل این حملات "اخلال در نظام پولی و مالی کشور، زیر ساخت ها و حوزه های انرژی، برق و گاز است".

هادیانفر همچنین افزوده بیشترین جرایم در حوزه سایبری در "تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و آذربایجان شرقی"اتفاق افتاده و کمترین جرایم در استان های "یزد، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و جزیره کیش" گزارش شده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال راهزنی دریایی نیروهای ویژه ارتش انگلیس و ربودن نفت کش حامل نفت ایران در دریای مدیترانه به بهانه انتقال نفت به سوریه، بنگاه سخن پراکنی بی بی سی فارسی ضمن پوشش گسترده این اقدام غیرقانونی و دفاع از آن به انتشار برخی خبرهای کذب چون توقف و توقیف یک نفت کش انگلیسی در خلیج فارس دست زد.

9 روز قبل