1768

تحریف تاریخ در بی‌بی‌سی با همکاری یک تروریست بهائی

هم رسانی

   تلاش بی‌بی‌سی برای تحریف تاریخ انقلاب

بی‌بی‌سی بار دیگر به تحریف تاریخ در خصوص اعدام‌های تروریست‌های منافقین در سال 1367 پرداخته است.

در ادامه تحریف تاریخ از سوی مدعیان حقوق بشر و رسانه های وابسته به آنها در خصوص اعدام های سال 67 که بر اساس گزارش دو سازمان به اصطلاح حقوق بشری نزدیک به مخالفان حکومت ایران مدتی است در حال اجراست، بی‌بی‌سی فارسی که این روزها شاهد حاکمیت تمام و کمال باند بهائیان تندرو در آن است، به قلم مهرداد امانت، یکی از بهائیان نزدیک به گروه تروریستی منافقین در مقاله ای در وب سایت بی‌بی‌سی فارسی مدعی شد که مسئولان جمهوری اسلامی مدتهاست که در پی یافتن راههای جدیدی برای انهدام نهایی آثار گورهای دسته جمعی بوده اند.

این فعال مخالف حکومت ایران بدون ارائه هیچ سندی مدعی می­شود که این رفتار خشن که با ویرانی، مصادره و فروش زمین گورستانهای بهاییان شروع شد امروزه ابعاد گسترده تری یافته است. قبرهای ورزشکاران، شاعران، نویسندگان و نواندیشان مسلمان نیز از گزند "تخریب سریالی" و حرمت شکنی سازمان یافته حکومت در امان نمانده است.

مهرداد امانت بدون اشاره به کشتار بیش از 17 هزار ایرانی بی­گناه از سوی سازمان تروریستی منافقین و همکاری خیانت بار این مجموعه در جنگ عراق علیه ایران با صدام حسین با تمرکز بر گزارش دو سازمان به اصطلاح حقوق بشری مدعی می­شود که. ارائه اسناد ۱۲۰ گور دسته جمعی در سراسر ایران نشانه ایست از برنامه ای گسترده و اغلب مخفی با ابعادی هولناک برای محو کامل کسانی که "مخالف" شمرده می شوند. در اعدامهای دسته جمعی سال ۱۳۶۷ هزاران زندانی سیاسی با احکامی کوتاه و قاطع به اعدام محکوم شدند.

او همچنین با انتقاد شدید از اعدام برخی وابستگان فاسد رژیم پهلوی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ضمن مظلوم نمایی از گروه تروریستی منافقین و حمله به برخوردهای قانونی و منطقی حکومت ایران با جنایت های این سازمان تروریستی می­نویسد: "اما برنامه نابودسازی مخالفان پیامدهای جانبی و هولناکی را نیز به همراه داشت. مشکل هزاران جسد، مشکلی بزرگ برای مسئولانی بود که سعی در مخفی نگاه داشتن کشتار زندانیان داشتند و از باقی گذاشتن قبرهایی که بعدا ممکن بود به یادگاری برای آن جانباختگان تبدیل شود بیمناک بودند. قربانیان این کشتارها برطبق اعتقادات سیاسی دسته بندی شده و آن دسته که کافر شمرده می شدند با کامیون های یخچال گوشت به کفرآباد و یا لعنت آباد (خاوران کنونی) انتقال یافتند و در قبور جمعی و کم عمق مدفون شدند، منظره ای که گورهای دسته جمعی یهودیان در آلمان نازی و یا قتل عام مسلمانان بوسنی را به یاد می آورد".

امانت البته به اینجا نیز اکتفا نمی کند و بار دیگر با تحریف تاریخ مدعی می­شود که اینگونه برخوردها ریشه در تاریخ ایران دارد! "درعین حال، انهدام قبور نیز ریشه عمیقی در فرهنگ و اعتقادات ایرانی ها دارد. بعضی محققان سابقه تاریخی نبش قبور را به ترک ها و مغول ها منسوب کرده اند که حفظ تمامیت اسکلت اشخاص یا حیوانات را لازمه تجدید حیات آنان و انهدام بقایای مردگان را سبب قطع نسل می دانستند. در دوران صفوی به مواردی از نبش قبر و سوزاندن اجساد رهبران صوفی سنی به قصد اهانت به پیروانشان و یا به قصد کین خواهی از اجداد ظاهراً ستمدیده خاندان صفویه بر می خوریم. ممکن است ناسزاگویی به قبور بستگان در زبان فارسی (پدر سوخته، پدر درآوردن)، ریشه در همین دوران داشته باشد".

جالب آنکه او همچنین در ادامه واکاوی های به اصطلاح تاریخی اش ضمن متهم کردن روحانیت و آیت الله بروجردی به همکاری با محمد رضا شاه پهلوی در کودتای ننگین 1332 مدعی می­شود، محمدرضا شاه که در سالیان آغازین حکومتش به دنبال تقویت ارکان سست سلطنتش بود، از همراهی با علمای سنتی شیعه دریغ نداشت.از جمله در سال ۱۳۳۴ شاه به درخواست آیت الله بروجردی برای هجوم به بهائیان به عنوان پاداش همکاری روحانیت در سرکوب جبهه ملی و حزب توده جواب مثبت داد. برای اولین بار عوامل ضد بهایی از حمایت دولت و دسترسی به دستگاه های تبلیغاتی مدرن مثل رادیو بهره بردند. به بسیاری از بهائیان در روستاها و شهرستانها حمله کردند، تعدادی از آنها را به قتل رساندند و به اجسادشان هم اهانت کردند.

 این سندسازی­ها در حالی است که تمامی پزوهشگران تاریخ معاصر ایران بر این باورند که رژیم پهلوی و شخص محمد رضا یکی از حامیان بهائیان در ایران بوده است و او در دوران سلطنت­اش صدها چهره بهائی مانند امیر عباس هویدا را در پست های حساس به کارگیری کرده است. علاوه بر این، این پژوهشگران بر این باورند که جریان بهائی خود یکی از حامیان کودتای 28 مرداد 1332 بوده است. 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل