1775

چرا بی‌بی‌سی فارسی خبر کشته شدن پنج کلاه سفید را منتشر کرد؟

هم رسانی

   تصویر یک نیروی کلاه سفید در سوریه

کلاه‌ سفیدها با وجود جنایات بسیار در سوریه، همچنان تحت حمایت بی‌بی‌‍سی هستند.

گروه به اصطلاح امداد "کلاه سفید" که نزدیک به مخالفان حکومت سوریه قرار است همواره در چتر حمایت رسانه ای غرب و رسانه های ماهواره ای فارسی زبانی چون بی بی سی فارسی قرار داشته‌اند.

بی‌بی‌سی فارسی که از بدو آغاز بحران جنگ داخلی در سوریه حمایت خود را از معارضان حکومت بشار اسد و این گروه به اصطلاح امدادرسان نشان داده است چندی قبل به نقل از کلاه سفیدها اعلان پنج نفر از نیروهای کلاه سفید در جریان حمله مردان مسلح نقاب پوش در استان حلب خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی فارسی، این گروه گفته که "مهاجمان ناشناس به یکی از مقرهای این گروه حمله کرده و به سوی افرادی که در این مرکز کار می‌کردند، تیراندازی کردند. منطقه‌ای که این حمله در آن صورت گرفته، تحت کنترل گروه تحریر الشام قرار دارد. این گروه زمانی از گروه‌های اصلی مرتبط با القاعده بود".

برخی تحلیل گران بر این باورند که با توجه افشا شدن برخی روابط پشت پرده میان کلاه سفیدها  با سرویس جاسوسی انگلستان در سوریه که در حملات شیمیایی ادعایی غرب توسط روس‌ها رسانه‌ای شده بود باعث شده است تا رسانه‌های غربی مانند بی‌بی‌سی فارسی با انعکاس خبر کشته شدن  پنج عضو این گروه خواسته باشند تا به نوعی فضای رسانه‌ای ضد کلاه سفیدها را کاهش بدهند و این گروه را به عنوان یک نیروی امدادی بی‌طرف  که بر سر فعالیت‌های امدادی حاضر است که حتی جان نیروهایش را فدا کند به افکار عمومی معرفی کنند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل