1780

توسل بی‌بی‌سی به گزارش ایرنا برای دوقطبی‌سازی

هم رسانی

   کاووس سیدامامی، جاسوس موساد که در زندان خودکشی کرد

بی‌بی‌سی فارسی اینبار به بهانه یک خبر تلاش کرده تا از جاسوسانی که عنوان فعال محیط زیستی را یدک می‌کشند، حمایت کند.

به دنبال انتشار گزارش خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا با عنوان "دفاع دیرهنگام اما صریح دولت از بازداشت شدگان محیط زیستی" شاهد انعکاس این گزارش در جهت ایجاد سناریوی دوقطبی سازی میان دستگاه قضایی و قوه مجریه ایران بر سر اتهام فعالیت های جاسوسی برخی فعالین محیط زیست در این رسانه نزدیک به مخالفان حکومت ایران بودیم.

بی‌بی‌سی فارسی از قول گزارش ایرنا مدعی شد که بررسی نشان می دهد اغلب این افراد بازداشتی از نخبگان علمی کشور و متخصصانی با مدارک بین المللی هستند که می توانند در نجات محیط زیست شکننده ایران از آسیب پذیری بیشتر نقش ایفا کنند. 

توسل به سیاست های پیچیده رسانه ای از سوی رسانه نزدیک به سرویس جاسوسی انگلستان در حالی است که غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران بار دیگر گفته‌های عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره جاسوس نبودن فعالان محیط زیست بازداشتی در ایران را رد کرده و گفته است که او "بدون اطلاع در این زمینه و بدون اینکه به پرونده دسترسی داشته باشد" اظهارنظر کرده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل