1786

دلایل استقبال گرم بی‌بی‌سی از لیست تازه تحریمی آمریکا

هم رسانی

   حمایت بی‌بی‌سی از تحریم‌های جدید ضد ایرانی

کارکنان بی‌بی‌سی با حمایت از تحریم‌های جدید ضد ایرانی آمریکا، بار دیگر به هموطنان خود در ایران خیانت کردند.

چند روز قبل در خبرها داشتیم که دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، در ادامه جنگ اقتصادی با ایران، چند مسئول و شخصیت شناخته‌شده جمهوری اسلامی را تحریم کرد.در این تحریم جدید، نام عبدالعلی علی‌عسگری، رئیس سازمان صدا و سیما و نامعبدالحسن فیروزآبادی هم در این فهرست دیده می‌شود که با توجه به سمت اعلامی، مشخص است که آمریکایی‌ها در پی تحریم ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی بوده‌اند.

نام «عبدالصمد خرم‌آبادی» معاون دادستان کل کشور، حسین الله‌کرم، رئیس شورای هماهنگی حزب‌الله، عبدالحمید محتشم دبیر کل انصار حزب‌الله و سردبیر نشریه یالثارات الحسین (ع) و «حمید استاد» مسئول انصار حزب الله مشهد در این فهرست آورده شده است.

در بخش ارگان‌ها، نام گروه «انصار حزب‌الله»، زندان اوین و گروه برنامه‌نویس هانیستا به عنوان نهادهای مشمول تحریم‌های ثانویه آمریکا ذکر شده است. همچنین استیو منوشین وزیر خزانه‌داری آمریکا پس از اعمال این تحریم‌ها، بیانیه‌ای صادر کرد و مدعی شد که این افراد بخاطر «حمایت از سانسور و نقض حقوق‌بشر» تحریم شده‌اند.در این بیانیه علت تحریم آقایان فیروزآبادی و خرم‌آبادی، نقش داشتن در فیلتر شدن پیام‌رسان تلگرام اعلام شده است.

 جالب آنکه با انتشار لیست تازه از افراد تحریمی از سوی آمریکایی ها، اتاق فکر رسانه های فارسی زبان ماهواره ای مانند بی‌بی‌سی فارسی با استقبال از تحریم های تازه در قبال این اشخاص، نهادها و گروه ها به­ویزه از قرار گرفتن نام رئیس سازمان صدا و سیما و دبیر شورای عالی فضای مجازی در آن استقبال گرمی کردنند. برنامه های تلویزیون ماهواره ای، وب سایت و کانال تلگرامی بی‌بی‌سی فارسی با پوشش گسترده این خبر پرداخت. در روزهای اخیر برخی گمانه زنی ها حاکی از ان است که این لیست تازه تحریم ها با هماهنگی و دادن گرا از سوی مخالفان حکومت ایران و از جمله برخی خبرنگاران و کارمندان اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی در انگلستان و آمریکا تنظیم شده است.

 این رفتار خائنانه و خوش رقصی برخی گردانندگان بی بی سی فارسی برای دولت ترامپ در حالی است که بی‌بی‌سی فارسی خود را به عنوان یک رسانه که تنها کاراش پوشش اخبار و تحولات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است معرفی می کند. اطلاعات دریافتی ما از برخی کانال های ارتباطی­مان حاکی از آن است که دریافت پول و اخذ گرین کارت و حق شهروندی علت اصلی خیانت تازه این افراد به کشورشان بوده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل