1787

پشت پرده تخریب دبیر شورای عالی فضای مجازی ایران توسط بی‌بی‌سی پس از اعمال تحریم‌های تازه آمریکا

هم رسانی

   سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی ایران

در پی واکنش قاطع دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور به تحریم شدن توسط آمریکا، بی‌بی‌سی دست به تخریب وی زده است.

در پی انتشار خبر وزارت خزانه داری آمریکا علیه ایران با تحریم جدید ٦فرد، و استقبال تمام قد و کم سابقه برخی رسانه های ماهواره ای مانند بی‌بی‌سی فارسی از این اقدام، دبیر شورای عالی فضای مجازی ایران گفت: "تحریم اینجانب از طرف دشمن قسم خورده این مرز وبوم، نشان از حرکت در مسیر درست است. سیاست ها و اقدامات استعمارگونه دولت آمریکا در فضای مجازی بر هر انسان عاقل و بی طرفی پوشیده نیست که نمونه اخیر آن اتخاذ سیاست نفی اصل بیطرفی شبکه نسبت به سانسور فضای مجازی برای ملت آمریکا و مردم جهان به نفع شرکت های بزرگ آمریکایی اسرائیلی بوده است. برای اینجانب تحریم شدن توسط چنین دولت سانسورچی موجب افتخار بزرگ است. امیدوارم که ذخیره آخرت و نشانی از خدمتگذاری به ملت سرفراز ایران باشد".

به دنبال انتشار این سخنان محکم و قابل تقدیر آقای فیروزآبادی، اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی که به مخالفان بهائی و غرب گرای حکومت ایران نزدیک است و بودجه اش توسط دولت انگلستان تأمین می­شود، بار دیگر ضمن حمایت از اقدام تازه آمریکایی ها، آقای فیروزآبادی را به علت آنچه نقش او در فیلترینگ تلگرام خوانده شد مورد تخریب قرار داد و از سخنان عزت مندانه او که بازتاب گسترده ای در میان مخاطبان ایرانی در فضای مجالزی داشته است به شدت انتقاد کرد.

 لازم به ذکر است که برخی منابع در ایران و لندن در روزهای اخیر اخباری را در خصوص نقش برخی کارکنان بی‌بی‌سی فارسی در همکاری با دولت ترامپ به منظور تهیه لیست تازه تحریم ها بر علیه برخی افراد، شرکت ها، گروه­ها و مقام ها در ایران به منور دریافت پول و اخذ گرین کارت و اقامت آمریکا منتشر کرده اند که بی ارتباط با حملات و تخریب های اخیر  دبیر شورای عالی فضای مجازی ایران از سوی بی‌بی‌سی فارسی نیست.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل