1800

حمایت چندین‌باره بی‌بی‌سی از وکیل مجرم!

هم رسانی

   نسرین ستوده، مجرم امنیتی بازداشت شده در ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است، ضمن پرداختن به خبر بازداشت نسرین ستوده در ایران، برای چندمین بار از این وکیل مجرم حمایت کرد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی با پرداختن به خبر بازداشت نسرین ستوده، وکیلی که بجای دفاع از قانون، خود ناقض قانون است، از وی و اقدامات مجرمانه‌اش حمایت کرد.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با این تیتر که «نسرین ستوده بازداشت شد»، نوشته است: «نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر سرشناس ایرانی، بازداشت شده است.

رضا خندان، همسر خانم ستوده، در فیسبوک خود از بازداشت او خبر داده و نوشته است: "ساعتی پیش نسرین در خانه بازداشت و به دادسرای اوین منتقل شد."

نسرین ستوده وکیل پرونده‌های فعالان سیاسی و اجتماعی بوده و پیش از این نیز به دفعات با برخوردهای قضایی و امنیتی روبرو بوده است.

او در ماه‌های اخیر وکالت چند نفر از زنانی را به عهده داشته است که در اعتراض به حجاب اجباری روسری خود را برداشتند. این حرکت اعتراضی به "دختران خیابان انقلاب" مشهور شد.

آقای خندان، همسر خانم ستوده از مقام‌های حکومتی انتقاد کرده است که در میان همه وظایف و اختیارات یک حکومت، تنها بازداشت افراد را بلد هستند.

هنوز مشخص نیست که اتهام نسرین ستوده چیست.»

جالب است بدانید که این خانم به ظاهر وکیل، خودش یک پای ثابت جرم و بی‌قانونی و در نتیجه زندان در سال‌های اخیر بود است. وی پیشتر در شهریور ۱۳۸۹ بازداشت و پس از بیش از سه سال حبس از زندان آزاد شد.

او در پوشش عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر در کنار سایر مجرمین امنیتی مانند نرگس محمدی و ... به جای دفاع از قانون مسیر ترویج بی‌قانونی را در پیش گرفته است.

اما نسرین ستوده کیست و فعالیت های ضد جمهوری اسلامی او از چه زمانی آغاز شده است؟!

در زمان قتل‌های زنجیره‌ای نسرین ستوده به لطف عنوان حقوقی اش اقدام به جوسازی علیه نظام اسلامی می‌کرد. وی همچنین در این دوران دست به تهیه جزوه‌ای با موضوع مجرمین سیاسی-بخوانید مجرمین امنیتی- زد تا از این طریق راه فراری برای همپالگی‌هایش که پس از فرو نشستن غبار فتنه یکی یکی به جرم ضربه زدن به  نهاد ایجاد امنیت کشور به دست قانون سپرده می‌شدند، پیدا کند.

ستوده در سال 1382 پس از دریافت پروانه وکالت بلافاصله به گروهک شیرین عبادی موسوم به کانون مدافعان حقوق بشر پیوست و به فعالیت‌های رایگان حقوق بشری و پذیرفتن وکالت محکومان امنیتی پرداخت. او مبالغی را که توسط محکومان امنیتی به وی داده می‌شد رد می‌کرد اما وجوه رسیده از سوی  طرف غربي را با ولع قبول می‌کرد.

وی در سال 1385 به بهانه دفاع حقوقی به کمپین یک میلیون امضاء – بخوانید کمپین گسترش فحشا- می‌پیوندد. او که خود را یکی از پرچمداران مبارزه برای به اصطلاح احقاق حقوق زنان می‌داند با نقل خاطره‌ای از جلسه هم‌قطاران ملی مذهبی‌اش که او و کسانی که این مسائل را مطرح می‌کنند را اسب سرکش خطاب کرده است، خودش را یک مبارز مقاوم معرفی می‌کند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل