1811

از استانداردهای سیاسی بی‌بی‌سی تا واقعیت‌های دانشجویان انگلیسی

هم رسانی

   تصویری از محوطه یک دانشگاه در انگلیس

بی‌بی‌سی همزمان با سکوت در برابر مشکلات دانشجویی در انگلیس، مشکلات دانشجویان ایرانی را بزرگنمایی می‌کند.

اگرچه وجود برخی مشکلات و و ناکارآمدی ها در خصوص وضعیت دانشجویان در ایران قابل انکار نیست اما در این بین رسانه های فارسی زبان ماهواره ای بیگانه و در رأس آنها شبکه بی‌بی‌سی فارسی که به عنوان بخشی از اتاق عملیات روانی دولت انگلستان ایفای نقش می کند بارها به بزرگنمایی و حتی سیاه نمایی مواردی چون اعتیاد، خودکشی و سلامت روانی دانشجویان و جوانان ایرانی دست زده است.

این رسانه نزدیک به مخالفان غرب­گرا و بهایی حکومت ایران به گونه­ای به انعکاس اینگونه وقایع دست می زند که گویی ایران تنها گوشه ای از جهان است که این حوادث در آنجا رقم می خورد. این سیاه نمایی ها در حالی است که به شکل همزمان اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی به سانسور وضعیت اسف بار اعتیاد، خودکشی و اختلال در سلامت روان دانشجویان انگلیسی می پردازد. لذا در ادامه به منظور روشنگری برای مخاطبان عزیز در خصوص استانداردهای دوگانه این رسانه مدعی اطلاع رسانی شفاف و بی سانسور، مختصری درباره وضعیت دانشجویان انگلیسی ارائه خواهد شد.  

 

از هر 5 دانشجوی دو انگلیسی، دو نفر معتادند

یک مطالعه از اتحادیه دانشجویان نشان داد، از هر 5 دانشجوی انگلیسی، دو نفر مواد مخدر استعمال می‌کنند. 


 دانشجویان انگلیسی رکورددار خودکشی در جهان

بنابر اعلام مقامات انگلیسی، نرخ خودکشی در بین دانشجویان انگلیسی‌ بالاتر از آمار آن در کل جمعیت جوانان در این گروه سنی، در تمام جهان است.

 

افزایش 56 درصدی نرخ خودکشی دانشجویان 

براساس تازه‌ترین تحقیقاتی که توسط دفتر ملی آمار انگلیس صورت گرفته است، نرخ خودکشی دانشجویان بین سال‌های 2007 تا  پایان 2016 با افزایش 56 درصدی از 6.6 نفر به 10.3 نفر از هر 100 هزار نفر رسیده است.

 

افزایش 5 برابری دانشجویان با اختلالات سلامت روان

داده‌های به دست آمده از پژوهش صورت گرفته دفتر ملی آمار انگلیس حاکی از آن است که تعداد دانشجویان با مشکلات سلامت روان ظرف دهه گذشته پنج برابر شده است.

 

خودکشی دختران دانشجو بیش از پسران

دکتر ریموند کووک از مرکز تحقیقات و پیشگیری از خودکشی در دانشگاه هنگ کنگ می‌گوید: «بین سال‌های 2012 تا 2016 روند رو به افزایش خودکشی دانشجویان دختر انگلیس به شدت دیده می‌شود.»

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل