1815

دفاع از متجاوز توسط محمد امینی در بی‌بی‌سی فارسی

هم رسانی

   تصویر جنگنده‌ای متعلق به ارتش اسرائیل

بی‌بی‌سی همچنان در تلاش است تا تجاوز اسرائیل به سوریه را موجه نشان دهد.

شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان مزدور رسانه ای غرب همواره در پی عادی سازی جنایات رژیم صهیونیستی اشغالگر قدس بوده است. این حمایت بی‌بی‌سی از جنایات، تجاوزات و اشغالگری­های اسرائیل در فلسطین محدود نبوده است و بی‌بی‌سی فارسی تلاش کرده است، دفاع تمام قدی از جنایات اسرائیل در سراسر خاورمیانه داشته باشد. در آخرین مورد از حمایت رسانه ای ( به عنوان یک مزدور رسانه ای در جنگ علیه روانی علیه مقاومت) از تجاوزات آشکار اسرائیل، محمد امینی، خبرنگار  بی‌بی‌سی فارسی در یادداشتی با عنوان «ایران، سوریه و منطق ادامه حضور»، بدون اشاره به نقش ایران در مبارزه با تروریسم و حمایت اسرائیل از تروریست­ها و حتی معالجه و مداوای آنها در اسرائیل!!!، سخن از خروج ایران از سوریه را به میان آورده است.

 این در حالی است که نه تنها حضور مستشاری ایران در سوریه مطابق حقوق بین الملل مجاز و مشروع بوده است، بلکه ایران در مبارزه با تروریسم داعش در سوریه موفق عمل کرده است اما در مقابل حملات اسرائیل به سوریه و محور مقاومت نه تنها مطابق حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل ممنوع بوده بلکه اسرائیل با نقض قواعد آمره حقوق بین الملل، حقوق بشردوستانه را در تجاوزات خود به قلمرو سوریه نقض کرده است.

حال با این توضیحات، چگونه این حمایت تمام­قد بی‌بی‌سی فارسی از تجاوزات  و جنایات اسرائیل در فلسطین و سوریه، ترجمان شعار بیطرفی بی‌بی‌سی فارسی است؟ آیا این گونه حمایت از اسرائیل، گواه دروغ بودن شعار بیطرف بودن بی‌بی‌سی فارسی نیست؟

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل