1825

دروغ‌های بی‌پایان بی‌بی‌سی در خصوص حوادث اخیر خرمشهر

هم رسانی

   مراحل پایانی تکمیل خط لوله انتقال آب به خرمشهر و آبادان توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

بی‌بی‌سی با دروغ‌پردازی به دنبال جهت دادن به ذهن مخاطب خود در خصوص تحولات اخیر خرمشهر است.

به دنبال تشدید مشکل آب شرب در شهرهای خرمشهر و آبادان و اعتراض های مدنی و مسالمت آمیز مردم این دو شهر در جهت مطالبه گری بر حق خواسته های خود در این خصوص شاهد غوغاسالاری رسانه های فارسی زبان ماهواره ای مخالف حکومت ایران و از جمله بی‌بی‌سی فارسی به منظور امنیتی کردن فضا و تبدیل اعتراض ها و مطالبات مردم به فاز مسلحانه و اغتشاش گرایانه بودیم.

تاق فکر این رسانه نزدیک به مخالفان بهایی حکومت ایران در این راستا، با قومیتی کردم حوادث اخیر در خرمشهر و آبادان به نقل از گزارش‌های شاهدان عینی که هیچ وقت به نام و مشخصات آنها اشاره ای نمی­کند مدعی وقوع مواردی از تیراندازی در شهر خرمشهر در استان خوزستان شد.

در ادامه بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رسانه حکومتی انگلستان در قالب سناریوی موسوم به "تفرقه بینداز و حکومت کن" رژیم روباه صفت لندن با پررنگ کردن مباحث قومی و سیاست های تفرقه افکنانه در وب سایت خود می­نویسد: "فعالان عرب از زخمی‌شدن عده‌ای در درگیری‌های شنبه‌شب در خرمشهر خبر می‌دهند. آنها می‌گویند یک نفر هم کشته شده است". این دروغ پردازی های بی‌بی‌سی فارسی در حالی است که پروژه کشته سازی کلیدخورده از سوی اتاق فکر مشترک جریان پان عرب با این رسانه با انتشار تصاویر فرد مدعی کشته شدن او در این خرمشهر در برخی رسانه ها نقش برآب می شود اما این رسانه مدعی اطلاع رسانی شفاف و مستدل، حتی حاضر به انعکاس این خبر و عذرخواهی از شیوه اطلاع رسانی فتنه گرایانه خود به مانند حوادث سال 1388 و 1396 نمی شود.

البته این رفتارها به اینجا نیز ختم نمی شود و بی‌بی‌سی فارسی در پایان دروغ پردازی های خود اعلان می کند فعالان عرب می‌گویند برخی نیروهای امنیتی و لباس‌شخصی‌ها به این موزه خرمشهر و همین‌طور دکان‌های مردم حمله کرده‌اند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل