1872

تازه‌های فرشته قاضی در بی‌بی‌سی فارسی

هم رسانی

   تداوم حمایت بی‌بی‌سی از بهائیت

بی‌بی‌سی فارسی و مجری بهایی آن بار دیگر از نقض حقوق این فرقه ضاله در ایران گزارش داده‌اند.

بی‌بی‌سی فارسی به عنوان یکی از رسانه های اقماری بهاییان غرب­گرا و مخالف حکومت ایران بارها تلاش داشته است تا ضمن مظلوم نمایی برای برخی فرقه های دست ساخته استعمار انگلستان به تحریف و جعل تاریخ دست بزند. این رسانه انگلیسی که در روزگار ریاست روزیتا لطفی بهایی حمایت از همکیشان خود را در کانون توجه خود قرار داده است چندی قبل و در چهارچوب همین سناریوی نخ نما شده و به قلم فرشته قاضی از بهاییان تندروی حامی اسرائیل در وب سایت این رسانه مدعی می شود که "جمعیت بهاییان در اوایل انقلاب حدودا ۳۵۰ هزار نفر بود اما درحال حاضر هیچ آمار رسمی و دقیقی وجود ندارد. یکسری آمارغیررسمی البته وجود دارد که دقیق نیستند یک گروه هستند که بهایی دنیا آمده‌اند و گروهی هم هستند که در این سالها بهایی شده‌اند ولی چون در ایران نمی‌توانند رسما اعلام کنند که بهایی هستند به همین دلیل آمار گرفتن خیلی سخت است."

نویسنده مطلب از قول سیاوش حیاتی، سخنگوی مجمع مشورتی فعالان مدنی یارسان در ایران مدعی می­شود که نهادهای یارسان می‌گویند چیزی حدود دو میلیون نفر پیروی انها هستند." در ادامه فرشته قاضی به صورت ناخواسته از پروژه امنیتی پرده بر می­دارد که به دنبال جمع­آوری اطلاعات و آمارسازی از فرقه ها برای اهداف خاص است. او از قول ساهی خمیسی، می‌گوید " ما سال ۷۵ خواستیم آمار بگیریم و مسول گرفتن آمار من بودم. به تمام شهرها سر زدیم و فقط توانستیم ۶۰ درصد آمار را به دست بیاوریم چون خیلی از خانواده‌ها از ترس فرم‌ها را پس ندادند."

جالب آنکه فرشته قاضی در ادامه با جعل تاریخ می­نویسد: "آئین یارسان سابقه‌ای بیش از هفتصدساله دارد".

پس از سناریوی آمارسازی و جعل تاریخ فرشته قاضی بدون اشاره به ازادی های مذهبی و قومی اقلیت ها در ایران مدعی می­شود که "تبلیغات منفی و ارائه تصویری نادرست از ایرانیان یارسانی، مندانی و بهائی که از سوی حکومت صورت می‌گیرد تصویری غیرحقیقی از آنها در میان دیگر ایرانیان می‌سازد. تصویری که گاها منجر به آزار و اذیت آنها از سوی قشرهایی از مردم هم می‌شود".

در نهایت نویسنده بهایی مطلب، ضمن عدم اشاره به همکاری های تمام قد فرقه بهایی با اسرائیل و بیت العدل در حیفا ضمن دروغ پردازی و سیاه نمایی می­نویسد: "تعقیب قضایی و امنیتی، تخریب قبرستان‌های بهایی و عدم اجازه تدفین کسانی که درگذشته‌اند از دیگر تبعیض‌ها علیه بهائیان ایران است که در مهاجرت آنها از ایران نقش دارد. مهم‌ترین حقی که بهائیان از آن محروم هستند، حق تحصیل است و دومین حقی که محروم هستند، حق اشتغال است. حق فعالیت اقتصادی چه به‌صورت استخدام چه به‌صورت کار آزاد از بهائیان گرفته می‌شود و کسب و کارشان در شهرهای مختلف پلمپ می شود."

این ادعاها در حالی است که بهاییان در رژیم پهلوی از جمله جریان های قدرتمند در این رژیم بودند و بخش مهمی از اقتصاد، فرهنگ و صنعت ترویج فحشا و مواد مخدر ایران در دست آنها بود. علاوه بر این، بهایی ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی ضمن مهاجرت به اسرئیل به عنوان ستون پنجم با سرویس های جاسوسی و امنیتی این رژیم بر علیه مادری خود همکاری های تمام قدی را داشته­اند. آنها همچنین ضمن نفوذ در شریان های اقتصادی ایران ضمن حمایت از بی بندو باری فرهنگی در جامعه در پروژه­هایی چون دختران خیابان انقلاب، وقایع 88 و 96 فعالانه به ایفای نقش پرداخته اند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل