ایران اینترنشنال
1878

گزارش بی‌بی‌سی از یک دانشگاه امنیتی و مخفی در ایران!

یک سال قبل

هم رسانی

   تداوم تبلیغ بی‌بی‌سی برای بهائیت در ایران

بی‌بی‌سی در گزارشی از وجود دانشگاهی مخفی ویژه بهائیان در ایران خبر داده است.

بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رسانه حامی بهاییان در گزارشی در وب سایت خود ضمن مقایسه کردن حکومت ایران با رژیم دوران اپارتاید یا تبیض نژادی افریقای جنبوبی مدعی شده است که یک مرکز آموزش عالی زیر زمینی تاسیس کردند که به دانشگاه بهائیان معروف شد.

بی‌بی‌سی فارسی در ادامه مدعی می شود که دانش‌آموختگان دانشگاه‌های ایران در پیش از انقلاب و بهائی‌هایی که در خارج از مملکت درس خوانده بودند در این دانشگاه‌ها شروع به تدریس کردند و از آن طرف بهائیان تحصیل‌کرده در خارج از ایران هم از طریق اسکایپ یا به صورت مکاتبه‌ای به دانشجویان این دانشگاه درس می‌دهند.

فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در ایران مدرکی نمی‌گیرند و اگر هم بگیرند مدرکشان برای پیدا کردن کار ارزشی ندارد. این رسانه انگلیسی که با سرویس مخفی برون مرزی انگلستان همکاری می کند در ادامه عکسی را از این به اصطلاح دانشگاه مخفی بهاییان منتشر کرده است که نشان دهنده وابستگی و همکاری برخی عناصر بهایی این مجموعه با این دانشگاه است.

لازم به ذکر است که برخی منابع بر این باورند که در این دانشگاه که با هدایت دستگاه جاسوسی انگلستان و اسرائیل هدایت می شود علاوه بر ارائه برخی متون درسی به سازمان دهی بهاییان برای اقدامات ضدرژیم ایران نیز پرداخته می شود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

یک مقام پلیس لندن خواهان محاکمه و پیگرد قضایی بیش از ۱۱۰۰ نفری شده که در جریان اعتراضات گروه "شورش علیه انقراض" در ماه گذشته بازداشت شده بودند.

21 روز قبل