1885

استاندارد دوگانه بی‌بی‌سی فارسی در خصوص ترور و تروریست

هم رسانی

   شبه نظامیان القاعده

بی‌بی‌سی با نگاهی متناقض به فعالیت تروریست‌ها می‌پردازد.

بی‌بی‌سی فارسی به عنوان یک مزدور رسانه­ای غرب علیه مردم -خاورمیانه، تلاش می­کند با خبرسازی، جعل خبر و انحراف افکار عمومی از جنایات کشورهای غربی در منطقه خاورمیانه، از اعمال متخلفانه پایه­گذاران خود حمایت به عمل آورد.

در این خصوص بی‌بی‌سی فارسی در پوشش اخبار جنگ سوریه، عراق و یمن از تروریست نامیدن گروه­های تروریستی همچون داعش و النصره  که علیه مردم و دولتهای منطقه دست به اقدامات تروریستی می­زنند طفره می­رود اما زمانی که جریانهای همچون القاعده به مواضع کشورهای غربی همچون آمریکا حملاتی از جنس دفاع مشروع و در پاسخ به اشغالگری آمریکا می­کنند از تروریست نامیدن این گروه­ها مضایقه نمی­کند؟!

برای مثال این رسانه انگلیسی در خبری با عنوان «بمب‌گذاری‌هایی که تروریسم را جهانی کرد» به تروریست نامیدن القاعده پرداخته است!

با این توضیحات مشخص می­گردد که ادعای بیطرف بودن بی‌بی‌سی فارسی دروغی بیش نیست و این رسانه با استانداردی دوگانه از تروریست حمایت به عمل می­آورد مگر اینکه تروریست دست پرورده غرب بخواهد به منافع کشورهای غربی لطمه وارد کند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل