1910

ربودن هواپیما در آمریکا و واقعیت مجازی که بی‌بی‌سی از آن ارائه داد

هم رسانی

   داستان ربایش یک هواپیم در آمریکا

بی‌بی‌سی با نگاهی خاص به موضوع ربوده شدن یک هواپیما در آمریکا پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی، مقام‌های آمریکایی می‌گویند مردی که روز گذشته یک هواپیمای مسافربری خالی را در فرودگاه شهر سیاتل ربود و کمی بعد با آن در نزدیکی فردوگاه سقوط کرد و کشته شد، تمام مجوزهای لازم برای دسترسی به هوایپما را داشته و سه سالی تحت عنوان تکنسین در این فرودگاه کار می‌کرده است.

این مرد ۲۹ ساله که هنوز هویت او فاش نشده تکنسین شرکت هوایی هورایزن بوده و در زمینه جابجایی و پارک کردن هواپیما و تخلیه و بارگیری چمدان‌ها مشغول به کار بوده اما هنوز کسی نمی‌داند او چگونه مهارت به پرواز درآوردن چنین هواپیمای پیشرفته‌ای را پیدا کرده چرا که در سوابقش پروانه خلبانی دیده نمی‌شود.

به گزارش بی‌بی‌سی، این مرد که در جریان سقوط هواپیما در دم کشته شد روز جمعه با ربودن یک هوایپمایی مسافربری که ظرفیت ۸۰ مسافر را دارد، برای ساعتی فرودگاه بین‌المللی سیاتل را به تعطیلی کشاند و مقام‌های نظامی را واداشت که دو فروند جنگنده اف ۱۵ را برای مهار او به آسمان بفرستند.

او دقایقی پس از پرواز در آسمان حوالی فرودگاه و در حالی که یک بار با یک مانور حیرت‌انگیز توانست هواپیما را از سقوط در آب نجات دهد و دوباره به اوج ببرد، در جزیره‌ای که نزدیک فرودگاه قرار دارد سقوط کرد. متن گفتگوهای او با برج پرواز نشان می‌دهد که او قصد آسیب رساندن به کسی را نداشته و در نهایت هم با عذرخواهی از عزیزانش می‌گوید "او فقط یک مرد شکست خورده است." در بخشی از این گفتگو مامور برج مراقبت تلاش می‌کند او را راضی کند که برای فرود هواپیما همکاری کند اما این مرد می‌گوید: "حبس ابد در انتطارمه نه؟!"

این ماجرا در حالی است که این رسانه غربی به هیچ عنوان به ضعف تدابیر امنیتی و کنترلی در آمریکا که ممکن است منجر به وقوع فاجعه هایی در آینده شود هیچ اشاره ای نمی کند. به واقع بی‌بی‌سی و رسانه های غربی همواره با بزرگنمایی قدرت و استحکام پوشالی نهادهای امنیتی و نظارتی آمریکا به دنبال ارئه نوعی از واقعیت مجازی و غیرواقعی از اقتدار آمریکا در اذهان مخاطبان هستند.

 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل