1947

نگرانی بی‌بی‌سی از نقش‌آفرینی منطقه‌ای ایران

هم رسانی

   واکنش بی‌بی‌سی به حضور ایران در تحولات منطقه

بی‌بی‌سی همچنان به نقش‌آفرینی ایران در منطقه واکنش نشان می‌دهد.

دونالد ترامپ به تازگی در اظهار نظری مدعی شد که سیاستهای دولت او ممکن است به سقوط نظام ایران منجر شود.

ترامپ در این گفتگو که در دفتر کارش در کاخ سفید انجام شد، گفت: «وقتی من به اینجا [کاخ سفید] آمدم، پرسشی که مطرح بود، این بود که آنها کی خاورمیانه را تصرف خواهند کرد، اکنون پرسش این است که آیا اصلا آنها باقی خواهند ماند؟ این یک تفاوت بزرگ در یک سال و نیم گذشته است.»

در پی این سخنان شبکه بی‌بی‌سی فارسی که متعلق به خاندان سلطنتی انگلیس بوده و تمام تلاش خود را برای پیاده سازی سیاست دولت های غربی به ویژه آمریکا و انگلیس به کار گرفته است سعی کرد تا در خصوص این صحبت ها دو سیاست کاملا متفاوت اما با یک هدف را صورت دهد.

بی‌بی‌سی ابتدا در راستای تائید سخنان ترامپ سیاست خبری اش را بر این اساس که ایران حضور منطقه‌ای خود را در پی‌فشارها و تهدیدهای آمریکا کمرنگ کرده و برای اثبات این ادعا بی‌هیچ سند و مدرکی صرفا به سخنان وزیر دفاع رژِیم صهیونیستی مبنی بر کم رنگ شدن حضور نظامی ایران در سوریه اشاره کرد.

بی‌بی‌سی با پیاده سازی این سیاست در تلاش برای اثبات اثر گذاری فشارها و تهدیدهای آمریکایی‌ها بوده و سعی می‌کند ایران را ضعیف و شکننده نشان دهد.

اما سیاست دومی که بی‌بی‌سی در پی سخنان ترامپ در پیش گرفته کاملا با سیاست اول متفاوت است اما در عمل یک هدف را نشانه گرفته است.

این شبکه سلطنتی انگلیسی در این سیاست سعی می‌کند ایران را به عنوان یک مداخله جو در سیاست سایر کشورهای منطقه ای معرفی کند و در تلاش هست که ایران را به عنوان کشور بر هم زننده نظم منطقه معرفی کند. این شبکه با این سیاست ایران را یک عامل مخرب معرفی می کند که این مساله نظام ایران را در چشم مخاطبان این شبکه تخریب می‌کند.

هر چند رسانه خاندان سلطنتی انگلیس سعی می‌کند ایران را در عینی اینکه ضعیف نشان می‌دهد عامل مخرب هم معرفی کند اما خوب می‌داند که سعودی‌ها و صهیونیست‌ها و اتحاد این روزهای آن‌ها عامل اصلی بر هم خوردن نظم منطقه و کشتار بیگناه مردم فلسطین و یمن می‌باشد. و قطعا این سیاست بی‌بی‌سی ناشی از نگرانی آن‌ها از حضور منطقه‌ای ایران دارد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل