1961

اعتراف بی‌بی‌سی به دروغی 7 ساله

هم رسانی

   تصویری از نبرد با تروریست‌ها در ادلب سوریه

بی‌بی‌سی در برنامه اخیر «شصت دقیقه» به بخشی از واقعیت تلخ سوریه اعتراف کرد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در بخشی از برنامه شامگاه نهم شهریورماه «شصت دقیقه»، در شرایطی تلاش کرد تا با پرداختن به تحولات سوریه، از تروریست‌ها حمایت کرده و دولت این کشور را به نقض حقوق بشر متهم کند که گزارشگر این برنامه ناخواسته به بخشی از واقعیت تلخ سوریه اعتراف کرده است؛ هر چند این اعتراف خیلی دیر صورت می‌گیرد.

جمال‌الدین موسوی، مجری این برنامه در این‌باره توضیح می‌دهد: «نیروهای هوایی سوریه و روسیه حملات هوایی خود به ادلب را شدیدتر کرده‌اند. مخالفان سوری می‌گویند شماری از غیرنظامیان در این حملات کشته شده‌اند.

همزمان ترکیه نسبت به بروز فاجعه انسانی در صورت آغاز عملیات بازپس‌گیری ادلب هشدار داده و از اینکه ناچار به پذیرش شمار زیادی آواره جنگی شود اظهار نگرانی کرده است.»

پس از این مقدمه‌چینی، مهرداد فرهمند، گزارشگر این شبکه سلطنتی انگلیسی وارد میدان شده تا با گزارشی از وضعیت ادلب، نقض حقوق بشر توسط دولت سوریه را اثبات کند که در این جهت تأکید می‌کند: «بمباران روستاهای اطراف شهر هم تلفات غیر نظامی داشته. در یک مورد حتی بیمارستان هم آسیب دیده است.»

اما جمله طلایی این گزارش و مهرداد فرهمند را می‌توان این جمله دانست که در بخشی از گزارش خود می‌گوید: «از دست دادن ادلب نه تنها برای ترکیه، بلکه برای عربستان و آمریکا هم به معنای از دست رفتن 7 سال سرمایه‌گذاری بر روی شورشیان سوری است.»

و این جمله اعترافی هرچند خیلی دیر به واقعیتی است که سال‌ها ایران و دولت و مردم سوریه بر آن تأکید کردند و آمریکا و متحدان غربی‌اش از آن فراری بودند؛ واقعیتی که نشان می‌دهد در تمامی جنایاتی که در 7 سال گذشته سوریه را به ویرانه تبدیل کرده و میلیون‌ها نفر را قربانی و اواره ساخته است، آمریکا، عربستان و متحدانشان شریک هستند.

با این وجود نباید انتظار داشت که ادعاهای کنونی این کشورها مبنی بر تلاش برای مبارزه با تروریسم و بازگرداندن صلح به سوریه را باور کرد؛ چطور می‌شود آنان که 7 سال همه جانبه بر روی تروریست‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، اکنون تصمیم بر مقابله حقیقی با آن‌ها داشته باشند؟!

از زمانی که هیلاری کلینتون به نقش آمریکا در ایجاد داعش اعتراف کرد، تا زمانی که اخبار مختلف از تخصیص ردیف بودجه رسمی در آمریکا برای حمایت از تروریست‌های مسلح در سوریه سخن می‌گفتند و ... همه این واقعیت‌ها مشخص بود اما بی‌بی‌سی 7 سال برای اعتراف زمان خرید.

وقتی نیروهای مردمی با مشارکت ایران به جنگ تروریسم رفتند اما نیروهای آمریکایی علیرغم ادعاهای بزرگ اما توخالی، در چند کیلومتری تروریست‌ها سکوت کردند تا به جنایاتشان ادامه دهند، یا آن‌جا که به جنگنده‌هایشان به بهانه حمله به مواضع تروریست‌ها، موشک‌های خود را بر سر نیروهای دولتی و مردمی ریخته و در سوی دیگر محموله‌های کمک‌های غذایی، دارویی و تسلیحاتی را بر سر تروریست‌ها رها می‌ساختند و در انتها فقط این موضوعات تکراری را اشتباه سهوی انسانی معرفی می‌کردند، واقعتی برای پنهان کردن دیگر وجود نداشت.

وقتی سیاست‌مداران غربی و متحدانشان و حتی رسانه‌هایی مانند بی‌بی‌سی نیروهای ایرانی و دولتی سوریه را به حمله شیمیایی علیه مردم متهم می‌کردند و از سویی پشت پرده فیلم‌های ساختگی فرستادگان غرب در سوریه تحت عنوان کلاه سفیدها در فضای مجازی دست به دست می‌چرخید، یا زمانی که مجروحان تروریست در بیمارستان مجهز صحرایی اسرائیلی درمان می‌شدند و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر صهیونیستی از آن‌ها عیادت می‌کرد، آیا کسی بود که واقعیت را درک نکند؟!

بی‌بی‌سی 7 سال دروغ را به مخاطبین خود منتقل کرد و اکنون گزارشگر این برنامه خواسته یا ناخواسته به آن اعتراف می‌کند؛ اعترافی که تأخیر در آن را می‌توان شراکت در خون هزاران هزار بی‌گناهی دانست که توسط تروریست‌ها در این مدت ریخته شده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل