1968

چرا بی‌بی‌سی خبر حمله موشکی ایران به حزب دموکرات کردستان را ساعت‌ها سانسور کرد؟

هم رسانی

   موشک‌های ایرانی آماده شلیک به مواضع حزب دموکرات کردستان

نوع واکنش بی‌بی‌سی به موضوع حمله موشکی ایران علیه حزب دموکرات کردستان، سوال برانگیز بوده است.

به دنبال حملات موشکی مقتدرانه و موفقیت آمیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مواضع گروه تروریستی حزب دموکرات کردستان در خاک عراق، شاهد آن بودیم که علی رغم انعکاس و تأیید خبر توسط رسانه‌های داخلی ایران ساعات پیش از ظهر، بی‌بی‌سی فارسی ساعت‌ها در خصوص انعکاس این خبر دست به سانسور و سکوت خبری زد.

این رفتار رسانه‌ای در حالی است که بارها اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی مدعی اطلاع رسانی شفاف، بی طرفانه و سریع رویدادهای خبری شده است. همزمان با این اقدام در این مدت کانال تلگرامی و وب سایت بی‌بی‌سی فارسی مدام در پی تحریک کردها بر سر اعدام رامین حسین پناهی و دو عضو دیگر گروه‌های تجزیه طلب بود.

اتاق فکر این رسانه انگلیسی نزدیک به بهاییان غرب گرا نهایتاً در ساعت 45: 18 عصر و بعد چندین ساعت سکوت خبری به انعکاس کم رنگ و حاشیه‌ای این اقدام قاطعانه سپاه پاسداران ایران در عمق خاک اقلیم کردستان عراق پرداخت. در ادامه بی‌بی‌سی فارسی تلاش کرد تا با تمرکز دوباره بر اعدام رامین حسین پناهی و دو عضو دیگر وابسته به گروه‌های تجزیه طلب به نوعی این اقدام سپاه پاسداران و موج مثبت ایجاد شده از آن را مهار کند

برخی تحلیل گران بر این باورند که این رفتار موذیانه بی‌بی‌سی فارسی بی ارتباط با اقدام موشکی سپاه پس از حمله تروریستی به مجلس ایران بر علیه داعش نیست. به واقع آن اقدام سپاه پاسداران ایران و انعکاس وسیع آن در سطح افکار عمومی به نوعی به نفع نظام جمهوری اسلامی تمام شد. حمله موشکی سپاه و انتقام از داعش به نوعی نشان دهنده نوعی اقتدار و حسن خوب و مثبت برای مردم بود که تکرار این مسئله در حمله به مواضع حزب دموکرات کردستان در اقلیم کردستان عراق به هیچ عنوان در راستای سیاست رسانه‌ای ناامیدسازی مردم ایران از سوی بی‌بی‌سی نیست. تلاش غرب برای نابودی توان موشکی و دفاعی ایران در چهارچوب تحمیل جام زهر و برجام منطقه‌ای از اهدافی است که پس از خروج امریکا از برجام توسط رسانه‌های غربی مانند بی‌بی‌سی دنبال شده است. لذا تمرکز رسانه‌ای بر اخباری از این دست که نشان دهنده کارآیی ابزارهای دفاعی ایران در مقامی عملی است، به نوعی برخلاف سیاست‌های کلان وزارت امور خارجه و دستگاه اطلاعاتی انگلستان است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل