1982

خبرنگاران بی‌بی‌سی برنامه‌ای که فقط سیاهی‌ها را نشان می‌دهد

هم رسانی

   برنامه خبرنگاران بی‌بی‌سی فارسی

بی‌بی‌سی در قالب برنامه "خبرنگاران"، سیاه‌نمایی علیه وضعیت داخلی ایران را در حوزه‌های مختلف دنبال می‌کند.

شبکه انگلیسی بی‌بی‌سی فارسی که وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس می‌باشد سیاست‌های مختلفی را علیه منافع مردم در منطقه و به ویژه در ایران به کار گرفته است.

از جمله سیاست‌هایی که بی‌بی‌سی برای پیش برد اهداف خود در پیش گرفته القا ناامیدی و سیاه نمایی در این منطقه است. برنامه "خبرنگاران" بی‌بی‌سی فارسی برنامه‌ای است که به بررسی گزارش‌های این شبکه در این کشورهای فارسی در طول هفته می‌پردازد.

با بررسی برنامه این هفته "خبرنگاران" کاملاً مشخص می‌شود که بی‌بی‌سی به صورت هدف دار به تهیه گزارش‌هایی پرداخته است که منتقل کننده حس ناامیدی و بازتاب دهنده سیاهی‌ها می‌باشد و به نوعی سیاه نمایی برای مخاطبانش در این کشورها یکی از اهداف اصلی این شبکه می‌باشد.

برای مشخص شدن این هدف به بررسی گزارش‌هایی که در این هفته برنامه "خبرنگاران" به آن‌ها می‌پردازد. بی‌بی‌سی در این برنامه در هفته‌ای پشت سر گذاشتیم در گزارش ابتدایی خود به وضعیت دلار و ارز در ایران می‌پردازد و به شدت سعی می‌کند در این گزارش وضعیت را سیاه نشان دهد. 

در گزارش دوم خود در این برنامه بی بی سی فارسی به موضوع اعتیاد در شهرهای افغانستان به ویژه کابل و هرات می‌پردازد و موضوع اصلی این گزارش را به حضور برخی از ایرانی‌های در جمع معتادان خیابانی افغانستان اختصاص می‌دهد. 

در موضوع سوم به مساله کم آبی شدید در افغانستان می‌پردازد و از آن به عنوان چالشی جدی‌تر از تروریسم در افغانستان یاد می‌کند.

و در نهایت در گزارش چهارم به موضوعی می‌پردازد که زنان کشاورز در تاجیکستان به دلیل حضور نداشتن در انجمن‌های مصرف کنندگان آب، آب کمتری دریافت می‌کنند.
همانطور که در این گزارش‌ها کاملاً مشهود است تمام این گزارش‌ها منفی بوده و هیچ گزارش مثبتی در بین آن‌ها وجود ندارد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل