ایران اینترنشنال
1991

سوء استفاده از معتادان افغانستانی

8 ماه قبل

هم رسانی

   اعتیاد در بین جوانان افغان

بی‌بی‌سی با گزارشی از وضعیت اعتیاد در افغانستان بهره‌برداری ضد ایرانی کرده است.

چندی قبل بی‌بی‌سی فارسی در ادامه سیاست‌های ضد جمهوری اسلامی خود با پخش گزارشی و انتشار چند کلیپ مدعی شد که نیروهای انتظامی ایرانی تعدادی از معتادان بی پناه ایران را به جرم افغانستانی بون رد مرز کرده‌اند و این افراد در شهر هرات در غرب افغانستان در وضعیت نامناسبی به سر می‌برند! در این کلیپ‌ها و گزارش یکی از معتادان مدعی شده بود که نیروی انتظامی ایرانی از سر لج بازی او را رد مرز کرده و در ایران حقوق بشر رعایت نمی‌شود و به آنها ظلم شده است!

این طراحی اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی برای متهم سازی مقام‌های ایرانی و تحریک افکار عمومی این کشور بر علیه آنها در حالی انجام گرفت که هم مقام‌های دولت مرکزی افغانستان و هم سفارت ایران در هرات تمامی این ادعاها را رد کرده‌اند..

جالب آنکه حتی سخنگوی وزرات امور خارجه ایران نیز این خبرسازی‌های جعلی بی‌بی‌سی فارسی را رد کرد. اگرچه رویکرد خصمانه و کاملاً سیاست زده این رسانه انگلیسی نزدیک به مخالفان بهایی و غرب زده حکومت ایران از همان ابتدا آشکار بود اما در روزهای اخیر یکی از خبرنگاران افغانستانی فعال در شهر هرات که نخواست نامش فاش شود در تماس با وب سایت ما اعلان کرد که تمامی افرادی که خبرنگار افغانستانی بی‌بی‌سی فارسی با آنها در هرات مصاحبه کرده است، معتادان افغانستانی بوده‌اند و برای تهیه این گزارش سفارسی به آنها مبالغی از سوی بی‌بی‌سی پرداخت شده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

رشد 6 برابری جرایم متعصبانه علیه مسلمانان در انگلستان در ادامه جواسلام هراسی در انگلستان و علی رغم سانسور بی‌بی‌سی فارسی رسانه های انگلیسی گزارش دادند که جرائم متعصبانه علیه مسلمانان در این کشور بعد از وقوع حمله تروریستی نیوزیلند – که در آن ۵۰ نمازگزار کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر مجروح شدند – ۶ برابر افزایش یافته است.

7 روز قبل