1998

بهره‌برداری سیاسی بی‌بی‌سی از توافق آتش‌بس در ادلب

هم رسانی

   تصویر رؤسای جمهور روسیه و ترکیه پس از توافق سوچی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در بخش خبری خود به توافق میان روسیه و ترکیه برای برقراری آتش‌بس در ادلب پرداخته و از این موضوع در جهت اهداف سیاسی خود بهره‌برداری کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در در یکی از بخش‌های خبری پخش شده از این تلویزیون در 27 شهریور‌ماه، به گونه‌ای به موضوع توافق سوچی و برقراری آتش‌بس در ادلب واکنش نشان داده‌ است که از این فرصت بهره‌برداری سیاسی خود را داشته باشد و از آن به عنوان اثباتی برای ادعاهای دروغین گذشته‌اش استفاده کند.

"رعنا رحیم‌پور" گوینده این بخش خبری در توضیحات خود می‌گوید: "ساعتی قبل از شروع ملاقات سران روسیه و ترکیه که قرار است در سوچی دیدار کنند، رئیس جمهوری ترکیه گفته که تلاش‌های او باعث شده اوضاع در ادلب آرام شود. نیروهای سوریه با کمک نیروهای هم‌پیمانشان روسیه و ایران، خود را برای حمله بزرگی برای پس گرفتن استان ادلب در شمال سوریه آماده می‌کنند. آخرین بخش بزرگ این کشور که هنوز در کنترل مخالفان است."

پس از این توضیحات "کسری ناجی" وارد عمل شده و در گزارشی تیر نهایی بی‌بی‌سی را شلیک می‌کند، که هدف اصلی این شبکه از واکنش به موضوع توافق سوچی است؛ او در گزارش خود تأکید می‌کند که این توافق در حالی صورت گرفته که "در جنگ هفت ساله سوریه مراکز پزشکی و بیمارستان‌ها معمولا نه تنها محفوظ نبوده‌اند که هدف هم قرار گرفته‌اند."

اما بارها حداقل در چند ماه اخیر، ادعای حمله نظامیان دولت سوریه و متحدانش از روسیه و ایران به مراکز درمانی مطرح شده است اما هرگز این ادعاها توان اثبات شدن نداشته و حتی بارها پشست صحنه فیلم‌هایی منتشر و افشا گردیده است که نشان می‌دهد طراحی و برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای این گونه ظاهرسازی‌ها وجود دارد.

از طرفی ادلب در اسارت تروریست‌هاست و این تروریست‌های تحت حمایت آمریکا، اسرائیل، انگلیس، عربستان و ... هستند که غیرنظامیان سوری را قربانی اهداف اربابانشان قرار داده‌اند.

قطعا آزادی ادلب نه تنها خواست دولت سوریه، ایران و روسیه است، بلکه با قاطعیت می‌توان تأکید کرد که تک تک غیرنظامیان سوری در این استان، هر لحظه از خداوند همین دعا را می‌خواهند.

گذشته از این در توافق صورت گرفته مقامات کشورهای درگیر ماجرا، تأکید کرده‌اند که هدف برقراری صلح در این منطقه و تأمین امنیت مردم غیرنظامی است و این یقینا با بیرون راندن تروریست‌ها از ادلب هیچ منافاتی نخواهد داشت.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل