2001

دیدبان و تخریب هیئت‌های عزاداری امام حسین (ع)

هم رسانی

   عزاداری امام حسین(ع) در ایران

بی‌بی‌سی در دیدبان این هفته به فضاسازی علیه عزاداری امام حسین(ع) در ایران پرداخته است.

برنامه این هفته دیدبان بی بی سی فارسی با اجرای مریم افشنگ و مسعود بهنود بر روی آنتن رفت. در این برنامه و با هدف تخریب عزاداری‌های محرم، مسعود بهنود در ابتدا مدعی هزینه‌های سنگین هیئت‌ها شد. 

او ضمن مانور بر طبل‌های بزرگ مورد استفاده از سوی این هیئت‌ها؛ برای حاشیه سازی تمرکز بر مارک ژاپنی آنها را مورد توجه قرار داد. در ادامه مسعود بهنود مدعی دخالت حکومت در اشعار عزاداری امام حسین شد و همچنین بدون هیچ سند و مدرکی مدعی انتقادهای بی سابقه به هیئت‌ها و عزاداری و استفاده آنها از موسیقی‌های ریتمیک شد. 

مریم افشنگ و مسعود بهنود در خصوص اهداف حاشیه‌ای اتاق فکر نیز به حمایت از بحث انحرافی دوچرخه سواری زنان پرداختند. آن‌ها ضمن دفاع از حضور حسن روحانی در جلسه شورای امنیت برای پاسخ دهی به اتهام پراکنی های رئیس جهور آمریکا، به انکار و کم رنگ کردن فعالیت‌های اکانت های فیک و یا ربات در توییتر، توسط سازمان منافقین و مخالفان حکومت ایران نیز پرداختند.

در بخش دوم برنامه نیز با حضور امیر عظیمی، رئیس اتاق خبر بی بی سی فارسی تلاش شد تا به انتقادها در خصوص پخش مصاحبه تلفنی فرشته قاضی با یکی از تروریست‌های اعدام شده وابسته به احزاب تجزیه طلب کرد، پاسخ داده شود. جالب آنکه امیر عظمی با انکار رابطه فرشته قاضی با بی بی سی فارسی او را خبرنگار مستقل نامید!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل