2008

نگرانی بی‌بی‌سی برای سرنوشت عوامل جنایت اهواز

هم رسانی

   تصویری از حمله تروریستی اهواز

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در بخشی ویژه برای آینده و سرنوشت عاملان جنایت خونین اخیر اهواز، ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در بخشی از برنامه چشم‌انداز بامدادی سوم مهر ماه، با پرداختن مجدد به موضوع حمله تروریستی اخیر اهواز، به واکنش مقامات ارشد ایرانی در این رابطه واکنش نشان داده و ضمن تلاش برای حمایت هرچند کنترل‌شده از این تروریست‌ها، واکنش تند مقامات کشورمان را ناشی از افراطی‌گری و خشونت دانسته و برای آینده و سرنوشت عاملان این جنایت ابراز نگرانی می‌کند.

"جلال فرهنگ"، گوینده این برنامه در این رابطه می‌گوید: «در ادامه واکنش‌های اولیه که مقامات ایران به حملات اهواز نشان دادند، از جمله وزیر امور خارجه ایران، رئیس جمهور و سپاه پاسداران، الآن بلندپایه‌ترین مقام جمهوری اسلامی هم موضع‌گیری کرده است. شما برداشتتان از لهن و صحبت‌های آیت‌الله خامنه‌ای چه هست و فکر می‌کنید که از آن در مورد واکنش احتمالی ایران چه نتیجه‌ای می‌شود گرفت؟!»

"علی افشاری"، تحلیلگر مسائل ایران از واشنگتن در تکمیل هدف بی‌بی‎سی و در پاسخ به سوال مجری برنامه تأکید می‌کند: «لهن صحبت‌های آقای خامنه‌ای و بخصوص تأکید بر گوشمالی سخت شاید به طور نسبی تندترین موضع‌گیری بوده که اعلام شده، اما ما سابقه این دوگانگی بین کلام و رفتار آقای خامنه‌ای رو ببینیم، بخصوص با توجه به تنگناها و چالش‌های بزرگی که الآن جمهوری اسلامی با آن‌ها دست به گریبان است، احتمال اینکه جمهوری اسلامی به سمت اقدام تلافی‌جویانه خارج از مرزهای ایران باشد را کم می‌کند و من فکر می‌کنم در مرحله نخست برخوردهای داخلی مد نظر حکومت خواهد بود. وزیر اطلاعات هم خبر داده که عده‌ای از پشتیبانان این حمله تروریستی بازداشت شده‌اند و برخی از این فعالان عرب تجزیه طلب یا کسانی که متهم به تجزیه طلبی هستند، در زندان‌های استان خوزستان حضور دارند و می‌شود پیش‌بینی کرد که قوه قضائیه همانطور که رئیسش هم تهدید کرده که مجازات‌های سنگینی در راه است، به سمت اعدام این افراد حرکت بکنه، مشابه اتفاقی که برای سه تن از فعالان کُرد در هفته‌های گذشته رخ داد.»

اما ظاهرا در این دنیا از نگاه بی‌بی‌سی، کارشناسانش و دولت‌های پشت پرده‌اش، انسانیت به گونه‌ای متفاوت‌تر از آنچه عوام می‌دانند، تعریف می‌شود.

همین تعریف متفاوت باعث شده است که زنان، مردان و کودکان قربانی تروریسم که هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند مزدور و خائن و ... شناخته شوند که ریختن خونشان واجب است و جانیان خون‌ریزی که حتی به کودک 4 ساله هم رحم نمی‌کنند، فعال مدنی و اجتماعی معرفی شده و حتی محاکمه آن‌ها در دادگاه نیز جنایت علیه بشریت بازتاب داده شود.

در حمله کور تروریست‌ها به مراسم رژه نیروهای مسلح اهواز، بیش از 29 نفر به شهادت رسیدند و بیش از 57 نفر دیگر مجروح شدند. در میان قربانیان این حمله کور تروریستی بجز نیروهای نظامی کادری و سرباز حاضر در رژه، تعداد قابل توجهی از غیر نظامیان از جمله خبرنگاران، زنان و حتی کودکان نیز دیده می‌شود.

آیا سلاح به دست گرفتن و به طور کورکورانه به سمت انبوه جمعیتی بی‌گناه شلیک کردن فعالیت مدنی است؟!

آیا به شهادت رساندن کودکی چهار ساله را فعالیت حقوق بشری می‌نامند؟!

البته وقتی یک شبکه خبری به خود اجازه می‌دهد که تروریست‌های مسلحی که در حین عملیات مسلحانه بازداشت شده و دستشان به خون آلوده است و اسناد مختلف و اعترافات خودشان هم تأیید کننده تروریست بودنشان است را فعال مدنی کُرد معرفی می‌کند، نباید تعجب کرد که برای حکم عاملان جنایت اهواز نگران باشد!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل