202

بی‌بی‌سی بازهم به دنبال دوگانه اعتدال‌گرایی و تندروی

2 سال قبل

هم رسانی

دیدار روز یازدهم فروردین 1395 رهبر معظم انقلاب اسلامی با جمعی از مداحان و شاعران اهل‌بیت (س) با نکته‌ای همراه بود که به نظر می‌رسد دوستداران راه امام (ره) و رهبری باید به آن به‌صورت جدی توجه کنند.

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در این دیدار پیرامون اظهارنظر چند روز قبل یکی از شخصیت‌های ارشد کشور که گفته بود "دنیای فردا دنیای گفتمان‌ها است نه دنیای موشک‌ها" به‌صراحت فرمودند:

"اینکه بگویند فردای دنیا، فردای مذاکره است نه دنیای موشک، یا از روی ناآگاهی است یا خیانت"

این برای چندمین بار طی سال‌های اخیر است که رهبر معظم انقلاب به‌صراحت و بابیان جزییات به تبیین تفاوت گفتمانی خط امام و انقلاب با سایر جریانات و تحریفات می‌پردازند. اما صراحت بیان ایشان در صحبت‌های روز گذشته هر آدم آشنا با تاریخ انقلاب اسلامی را به یادنامه تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در تاریخ ششم فروردین سال 1368 به آقای منتظری می‌اندازد به‌خصوص در آنجا که ایشان در این نامه مرقوم داشته‌اند: "تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام."

 واکنش رسانه‌های داخلی و خارجی نسبت به سخنان روز گذشته رهبری متفاوت بود برخی از رسانه‌ها سعی در بایکوت این بخش از سخنان رهبر انقلاب داشتند و برخی سعی در پررنگ کردن آن، اما دراین‌بین بی‌بی‌سی فارسی سیاست متفاوت خود را دنبال کرد و آن ترکیب این خبر باخبر نامه چهار کشور آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان به دبیر کل سازمان ملل متحد در خصوص آزمایش موشکی اخیر ایران و نقض توافقنامه هسته‌ای یعنی برجام از سوی ایران بود. بی‌بی‌سی با این ترکیب سعی کرد به‌مانند همیشه دوگانه اعتدال و تندرو را شکل دهد و طرفداران آزمایش موشکی را جریان تندرو و عاملین تحریم‌های احتمالی معرفی می‌کند و مخالفین آزمایش موشکی را اعتدال‌گرایان معرفی کند. ترسیم این دوگانه در رسانه دولتی بی‌بی‌سی فارسی شاید عمری به‌اندازه تاریخ انقلاب اسلامی داشته باشد اما با بررسی این شبکه متوجه می‌شوم که پیگیری این سیاست از سوی این رسانه پس از روی کار آمدن دولت آقای روحانی به‌عنوان دولت اعتدال‌گرا پررنگ‌تر شده است. تا حدی که در 5 اسفند 94 رهبر انقلاب به‌صراحت از این سیاست رسانه‌ای بی‌بی‌سی فارسی پرده برداشتند و در دیدار با مردم نجف‌آباد این‌گونه فرمودند: " یکی از این ترفندهایی که اخیراً یاد گرفته‌اند و دارند اعمال می‌کنند، ایجاد دوقطبی‌های کاذب است؛ دوقطبی‌های دروغین. این نکته، نکته‌ی مهمی است.... دشمنان انقلاب از روز اوّل آمدند تعبیر ادبیات تندرو و میانه‌رو را مطرح کردند؛ فلانی تندرو است، فلان جریان تندرو است، فلان جریان میانه‌رو است. آن روز، از همه تندروتر هم ازنظر آن‌ها امام بزرگوار بود؛ امروز هم از همه تندروتر، به نظر آن‌ها این بنده‌ی حقیر هستم. "

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

ارتباطات میان یکی از کارشناسان فعال شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با سرویس امنیتی انگلیس کاملا مشهود و معنادار است.

8 ساعت قبل