2025

چرا بی‌بی‌سی سعی می‌کند ایران را در حمله تروریستی اهواز محکوم کند؟!

هم رسانی

   گرامیداشت یاد قربانیان حمله تروریستی اهواز در محل حادثه

بی‌بی‌سی در واکنش به حمله تروریستی اهواز، ایران را متهم معرفی می‌کند.

پس از حمله تروریستی اهواز و اشاره مقام معظم رهبری مبنی بر دست داشتن امارات و سعودی‌ها در این حمله و همچنین اعلام برخورد قاطعانه با عوامل و صحنه گردانان این حمله از سوی مقامات ایرانی شبکه بی‌بی‌سی فارسی که از ابتدای این حمله تلاش کرد تروریستی بودن آن را زیر سئوال ببرد ولی پس از آنکه داعش با انتشار ویدئویی تمام مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت دیگر در خصوص عدم تروریستی بودن آن سخنی به میان نیاورد.

این شبکه پس از آنکه دیگر نتوانست ماهیت تروریستی بودن آن را پنهان کند سیاست‌ها خود را در خصوص این حمله تغییر داد. این سیاست‌های جدید در برنامه صفحه دو این شبکه وضوح مشخص بود که به اختصار به آن می‌پردازیم:


1. یکی از سیاست‌هایی که بی‌بی‌سی در برنامه صفحه دو خود پیش برد کم رنگ کردن نقش اماراتی‌ها تا جایی که حتی این کشور را قربانی دعوای ایران و عربستان معرفی کرد. این سیاست در حالی پیاده می‌شود که تقریباً تمامی مسئولین ارشد ایرانی به نقش مستقیم این کشور در حملات اهواز اشاره کرده‌اند.

2. دومین سیاستی که بی‌بی‌سی فارسی در برنامه صفحه دو خود پیش برد این بود که تلاش کرد نا به نوعی ایران را در حمله تروریستی متهم کند. بی‌بی‌سی تلاش کرد تا این حمله را معلول سیاست‌های ایران معرفی کند و با اشاره پررنگ به اینکه برخوردهای ایدئولوژیک ایران در منطقه و به ویژه با کشورهای عربی عامل و مشوقی برای این حملات بوده است سعی کرد تا از نقش کشورهای متخاصم بکاهد.

به نظر بی‌بی‌سی فارسی با پیاده سازی این سیاست‌ها به دنبال پشیمان کردن ایران از پاسخ قاطع به این حملات می‌باشد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل