ایران اینترنشنال
206

نقش احمدی نژاد در برنامه های بی بی سی فارسی!

2 سال قبل

هم رسانی

تلویزیون بی بی سی فارسی اعتقاد دارد بد عهدی های آمریکا تقصیر " محمود احمدی نژاد " و نزدیکانش است . هر چند قبول آن زیاد هم ساده نیست اما این نگرش رسانه ی دولتی انگلیس حاوی نکته ی بسیار ظریفی است ...
به گزارش بی بی سی پرشین ، سابقه بدعهدی طرف آمریکایی در اجرای برجام و بهانه هایی مانند " تناقض برنامه موشکی ایران با روح برجام " که اخیرا اوباما در جمع خبرنگاران از آن یاد کرده ، چندان م دور از انتظار نیست . همواره به همین صورت بوده که انتظاری از آمریکا جز بد عهدی و دشمنی نداشته باشیم .
از طرفی تلویزیون بی بی سی فارسی نیز به دنبال هر دستاویزی است که بد عهدی های آمریکا را در رفتار ایران بیابد ؛ هر چند با توجه به ماهیت بی بی سی فارسی این نیز دور از انتظار نیست .

اما نکته ی قابل تامل دیگری نیز وجود دارد که در صحبت های مجری بی بی سی فارسی به آن می رسیم ؛ جائی که فرن " تقی زاده " به عنوان گوینده ی بخش 60 دقیقه ی این رسانه می گوید : جمله ی عبری نوشته شده روی موشک های جدید ایران که مورد آزمایش قرار گرفته اند ( اسرائیل باید از صحنه ی روزگار محو شود ) شعاری تحریک آمیز است و این از عواملی است که آمریکا به تعهدات خود پایبند نیست .

همچنین رسانه ی انگلیسی معتقد است این موشک ها و شعار های روی آن توسط نزدیکان " دکتر محمود احمدی نژاد " – رئیس جمهور سابق ایران – مدیریت می شوند .

اگر به این تحلیل ساده انگارانه از زاویه ای دیگر نگاه کنیم به چرائیت چنین تجزیه و تحلیلی پی خواهیم برد ؛ این که بی بی سی بیش از هر کسی در میان روسای جمهور سابق و فعلی ایران از محمود احمدی نژاد ضرب خورده است و البته این با توجه به تاریخ تاسیس بی بی سی فارسی و تقارن آن با انتخابات 88 با هدف تخریب احمدی نژاد ، می توان دریافت که اکنون چرا در حالی که چندان نامی از احمدی نژاد در رسانه ها نیست ، باز توسط بی بی سی فارسی تخریب می شود . مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

در تازه ترین قسمت پخش شده برنامه پرگار، دومین قسمت برنامه ای در خصوص مناظره های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با دعوت از عبدالکریم سروش و فرخ نگهدار بر روی آنتن شبکه ماهواره ای بی‌بی‌سی فارسی رفت.

11 روز قبل