206

نقش احمدی نژاد در برنامه های بی بی سی فارسی!

2 سال قبل

هم رسانی

تلویزیون بی بی سی فارسی اعتقاد دارد بد عهدی های آمریکا تقصیر " محمود احمدی نژاد " و نزدیکانش است . هر چند قبول آن زیاد هم ساده نیست اما این نگرش رسانه ی دولتی انگلیس حاوی نکته ی بسیار ظریفی است ...
به گزارش بی بی سی پرشین ، سابقه بدعهدی طرف آمریکایی در اجرای برجام و بهانه هایی مانند " تناقض برنامه موشکی ایران با روح برجام " که اخیرا اوباما در جمع خبرنگاران از آن یاد کرده ، چندان م دور از انتظار نیست . همواره به همین صورت بوده که انتظاری از آمریکا جز بد عهدی و دشمنی نداشته باشیم .
از طرفی تلویزیون بی بی سی فارسی نیز به دنبال هر دستاویزی است که بد عهدی های آمریکا را در رفتار ایران بیابد ؛ هر چند با توجه به ماهیت بی بی سی فارسی این نیز دور از انتظار نیست .

اما نکته ی قابل تامل دیگری نیز وجود دارد که در صحبت های مجری بی بی سی فارسی به آن می رسیم ؛ جائی که فرن " تقی زاده " به عنوان گوینده ی بخش 60 دقیقه ی این رسانه می گوید : جمله ی عبری نوشته شده روی موشک های جدید ایران که مورد آزمایش قرار گرفته اند ( اسرائیل باید از صحنه ی روزگار محو شود ) شعاری تحریک آمیز است و این از عواملی است که آمریکا به تعهدات خود پایبند نیست .

همچنین رسانه ی انگلیسی معتقد است این موشک ها و شعار های روی آن توسط نزدیکان " دکتر محمود احمدی نژاد " – رئیس جمهور سابق ایران – مدیریت می شوند .

اگر به این تحلیل ساده انگارانه از زاویه ای دیگر نگاه کنیم به چرائیت چنین تجزیه و تحلیلی پی خواهیم برد ؛ این که بی بی سی بیش از هر کسی در میان روسای جمهور سابق و فعلی ایران از محمود احمدی نژاد ضرب خورده است و البته این با توجه به تاریخ تاسیس بی بی سی فارسی و تقارن آن با انتخابات 88 با هدف تخریب احمدی نژاد ، می توان دریافت که اکنون چرا در حالی که چندان نامی از احمدی نژاد در رسانه ها نیست ، باز توسط بی بی سی فارسی تخریب می شود . مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

نوع واکنش‌های شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی به موضوع حمله تروریستی اهواز، کاملا جهت‌دار و متناقض است.

دیروز