2075

دروغ پردازی تازه بی‌بی‌سی علیه سپاه ایران

هم رسانی

   سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی بار دیگر با بهانه‌ای تازه به سپاه پاسداران ایران حمله رسانه‌ای کرده است.

به دنبال تغییر فرمانده سپاه قم، بی‌بی‌سی فارسی که به شدت دارای رویکردهای خصمانه نسبت به سپاه پاسدان انقلاب اسلامی ایران است مدعی شده است که کمتر از دو ماه پس از مراسم جنجالی گروهی از طلاب در مدرسه فیضیه و انتقادات مطرح در مورد نقش سپاه در این تجمع، فرمانده سپاه استان قم تغییر کرد.

در ادامه این عملیات رسانه‌ای بی‌بی‌سی فارسی در وب سایت خود نوشت: "فرمانده تیپ مستقل ۸۳ امام صادق قم نیز، که مخصوص طلاب سپاهی است، عوض شده بود". این خبرسازی‌های بی سند و مدرک اتاق فکر بی‌بی‌سی در حالی است که فرمانده سپاه استان قم و فرمانده تیپ مستقل 83 امام صادق (ع) قم چندین سال است که در این دو پست حاضر هستند و تغییر آنها مبتنی بر فرایند عادی داخل سپاه بوده است. جالب آنکه طیبی‌فر، پس از کنار رفتن از فرماندهی تیپ 83 امام صادق (ع) به سمت مهم‌تر معاونت امور روحانیون در سپاه منصوب شده است.

لذا به نظر می‌رسد که هدف اصلی اتاق فکر این رسانه انگلیسی وابسته به بهاییان مخالف حکومت ایران، تمرکز بر سناریوی تفرقه افکنانه و متهم نشان دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. به عبارت دیگر، بی‌بی‌سی فارسی به دنبال آن است که با متهم سازی سپاه به عنوان برگزار کننده تجمع طلاب در فیضیه ضمن تخریب جایگاه سپاه در میان افکار عمومی به نوعی به دوقطبی سازی و ایجاد تفرقه میان دولت حسن روحانی و مجموعه‌های انقلابی و ارزشی دست زند. این راهبرد نخ نما شده انگلیسی که بارها در دوره استعمار این کشور بر مستعمرات خود در غرب آسیا و از جمله ایران در قرون 19 و 20 دنبال شد این روزها برای تضعیف موقعیت ایران در شرایط تحریمی بار دیگر در دستور کار اتاق فکر امنیتی این به اصطلاح رسانه قرار گرفته است.

جالب آنکه درست همین سناریو به صورت کاملاً موازی برای اختلاف افکنی میان ارتش و سپاه توسط بی‌بی‌سی فارسی در حال پیگیری است. نمونه بارز این عملیات رسانه‌ای را بحث زلزله کرمانشاه شاهد بودیم که با هوشیاری نیروهای نظامی ایران در ارتش و سپاه با شکست مواجه شد. این اقدام‌ها در حالی است که بی‌بی‌سی فارسی خود را به عنوان رسانه‌ای مستقل و منعکس کنند رویدادهای خبری آن هم به صورت کاملاً بی‌طرفانه معرفی می‌کند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل