2080

سوء استفاده بی‌بی‌سی از ناکامی برخی کشتی‌گیران ایرانی در مسابقات جهانی

هم رسانی

   حسن یزدانی، قهرمان کشتی ایران در رقابت‌های جهانی مجارستان

نوع حضور تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابت‌های جهانی مجارستان، سوژه بهره‌برداری خاص شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی شده است.

بی‌بی‌سی فارسی از جمله رسانه‌هایی است که اگر به اصطلاح با کسی دشمن باشد، برای تخریب او از هر وسیله‌ای سوء استفاده می‌کند. این رسانه انگلیسی نزدیک به مخالفان بهایی و غرب گرای حکومت جمهوری اسلامی از همان بدو تشکیل تلویزیون ماهواره‌ای خود در سال 1387، تخریب جمهوری اسلامی ایران را در سطح افکار عمومی و عملیات رسانه‌ای را در دستور کار قرار داده است.

لذا بی‌بی‌سی در این راستا از هر وسیله‌ای برای تخریب رژیم تهران و ناکارآمد جلوه دادن تمامی تار و پود آن در پیش چشم مخاطب فارسی زبان استفاده می‌کند. در این نگاه ماکیاولی گونه، حتی ابزار ورزش نیز به عنوان وسیله‌ای برای ریختن آتش تهیه برای تأمین اهداف اتاق فکر ضدحکومتی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. این رفتار در حالی است که بارها بی‌بی‌سی فارسی ورزش را به عنوان امری غیرسیاسی به مخاطبان خود معرفی می‌کند.

در تازه‌ترین اقدام‌های بی‌بی‌سی برای سوء استفاده از مسبقات ورزشی برای حمله به حکومت ایران، شاهد آن بودیم که پس از کسب نتایج به نسبت غیرقابل پیش بینی برخی کشتی گیران آزادکار ایرانی در مسابقات جهانی بوداپست مجارستان، این شبکه تلویزیون تلاش کرد تا با مصاحبه با برخی چهره‌های فراری به اصطلاح ورزشی به حاشیه سازی بر علیه ورزش اول ایران و ربط دادن برخی ناکامی‌ها به مباحث سیاسی دست بزند. این شبکه ماهواره‌ای ضمن پوشش گسترده شکست ناباورانه حسن یزدانی و عدم فینالیست شدن او، این اتفاق را به مباحث ارزی و تحریم‌های یکجانبه آمریکا بر علیه ایران ربط دهد.

در این فضا بود که بی‌بی‌سی فارسی سراغ مهدی رستم پور رفت. او نیز با تمام توان با نگاهی سیاسی و کاملاً کینه ورزانه نسبت به مباحث ورزشی به بازی کردن در سناریوی اتاق فکر این رسانه انگلیسی دست زد. باید اذعان داشت که علی رغم سیاسی کاری‌های بی‌پایان برخی رسانه‌ها برای سیاه نمایی و ناامید کردن افکار عمومی، تجربه نشان داده است که ورزش ایران و هر کشور دیگری ممکن است در دوره‌هایی با برخی شکست‌ها و ناکامی‌ها مواجه شود؛ در این بین اما تنها با برنامه ریزی صحیح، رصد و ریشه یابی علمی است که می‌توان بر مشکلات موجود در ورزش قهرمانی مانند کشتی غلبه کرد و به موفقیت دست یافت.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل