2107

اعتراف جالب دیدبان در خصوص جامعه صهیونیستی

هم رسانی

   پوشش زنان مذهبی یهودی در سرزمین‌های اشغالی تحت کنترل اسرائیل

برنامه دیدبان بی‌بی‌سی فارسی در این هفته در کنار تداوم سیاه‌نمایی علیه وضعیت ایران، با اعترافی جالب در خصوص وضعیت زنان در جامعه صهیونیستی همراه بود.

برنامه دیدبان بی‌بی‌سی فارسی از جمله برنامه‌هایی است که تلاش دارد تا با پررنگ کردن برخی نکات از مطبوعات ایرانی به سیاه نمایی اوضاع این کشور دست بزند. دیدبان بخشی از عملیات رسانه‌ای ضد رژیم ایران از سوی این شبکه محسوب می‌گردد.

 این برنامه که معمولاً جمعه شب‌ها با اجرای مریم افشنگ و مسعود بهنود بر روی آنتن می‌رود عمدتاً روزنامه‌ها و نشریات جریان غرب گرا و لیبرال همفکر خود مانند بخارا در ایران را برای عملیاتی کردن اهداف طراحی شده از سوی اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی را برجسته می‌کند. در تازه‌ترین قسمت این برنامه نیز تلاش شد تا به بهانه آغاز تحریم‌های غیرقانونی آمریکا به عملیات روانی در جهت بزرگنمایی اثرات تحریم‌ها دست زده شود.

تمرکز بر مباحث صنفی معلمان و تلاش برای تبدیل کردن آن به عنوان مسئله‌ای سیاسی و ضدحکومتی، مطرح کردن رشد و پیشرفت عربستان سعودی و ترکیه و ادعای عقب ماندن ایران از همسایگان خود، توسل به سیاست انگلیسی تفرقه بینداز و حکومت کن به دنبال رد مصوبه مجلس ایران در خصوص CFT توسط شورای نگهبان در روز 13 آبان، اشاره به مسابقه فینال جام باشگاه‌های آسیا به منظور پررنگ کردن مسئله‌ای حاشیه‌ای و درجه چندم با عنوان ورود زنان به استادیوم‌های فوتبال برای تماشای ورزش مردان و در نهایت انتقاد از حضور دانش آموزان در راهپیمایی 13 ابان و اجباری خواندن حضور آنها در این مراسم که در ایران به عنوان روز دانش آموز و مبارزه با استکبار جهانی معروف است، درست در راستای سیاه نمایی و رویکرد تخریبی مورد اشاره قرار داشت.

البته نکته جالب این برنامه حضور بهرنگ تاج الدین به منظور معرفی مستندهای دوبله شده تازه بی‌بی‌سی بود. در این بخش از برنامه، تاج الدین با معرفی یکی از مستندهای بی‌بی‌سی فارسی و پخش صحنه‌هایی از آن اعتراف‌های جالبی در مورد جامعه رژیم صهیونیستی کرد. اینکه بخشی از مردان مذهبی‌تر جامعه این رژیم تنها در مدارس تورات می‌خوانند و آن قدر جریان‌های تندروی مذهبی در اسرائیل نفوذ دارند که حتی خواندن دروسی مثل ریاضی را از برنامه درسی خود به نفع آموزش تورات حذف می‌کنند و یا اینکه زنان این بخش از جامعه بعضاً تا 15 بچه به دنیا می‌آورند و اعتراف مریم افشنگ به محدودیت‌های زنان مذهبی یهودی در این رژیم و عدم توجه رسانه به آن از دیگر نکات برنامه این هفته دیدبان بود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل