2137

از اعتراف به عاملان جنگ سوریه تا عزاداری برای عامل هتاکی به ائمه اسلام

هم رسانی

   علیرضا رضایی، عامل هتاکی به ارز‌ش‌های اسلامی در شبکه‌های فارسی‌زبان ماهواره‌ای

برنامه این هفته دیدبان بی‌بی‌سی فارسی با اعتراف به نقش سعودی، قطر و آمریکا در تجهیز تروریست‌ها در سوریه و سنگ تمام این برنامه برای مرگ یک عنصر هتاک به ائمه(ع) همراه بود.

برنامه این هفته دیدبان بی‌بی‌سی فارسی به مانند همیشه با اجرای مریم افشنگ و مسعود بهنود بر روی آنتن رفت. دو مجری برنامه که از مخالفان جمهوری اسلامی هستند، در ابتدای برنامه تلاش کردند تا بحث استیضاح وزیر امور خارجه ایران توسط برخی نمایندگان مجلس را به بحث اختلافی و دوقطبی ساز بدل کنند. این رفتار کاملاً سیاسی در حالی است که استیضاح به عنوان حق قانونی نمایندگان مجلس در رژیم‌های مردم سالار به عنوان یک امر پذیرفته شده محسوب می‌گردد و در ایران نیز این حادثه در تمامی دولت‌ها و از جمله دولت فعلی اتفاق افتاده بود.

در ادامه مسعود بهنود که کینه سختی از روزنامه‌های و نشریات انقلابی و ارزشی ایرانی دارد به مانند روال همیشه به روزنامه کیهان و مجله عصر اندیشه تاخت. او مدعی شد که روزنامه کیهان با تمامی قراردادهای بین‌المللی و حتی وزارت امور خارجه مخالف است! بهنود در خصوص عصر مجله اندیشه نیز گفت که این مجله وفادار به حقیقت نیست!

همچنین برنامه بهرنگ تاج الدین از چهره‌های بهایی و همجنس گرای مخالف جمهوری اسلامی در بخش دیگری از برنامه دیدبان به معرفی مستندهای دوبله شده بی‌بی‌سی پرداخت. نکته جالب این بخش اعتراف یکی از مستندهای این شبکه با عنوان "سوریه جنگ جهانی" در مورد نقش عربستان سعودی، قطر و آمریکا در تجهیز تروریست‌های سوری به سلاح بود. این اعتراف که پیشتر در بی‌بی‌سی فارسی دیده نمی‌شد حتی با تعجب مریم افشنگ نیز مواجه شد.

در دقایق انتهایی برنامه نیز اتاق فکر بی‌بی‌سی، مریم افشنگ و مسعود بهنود ضمن ابراز تأسف شدید از مرگ علیرضا رضایی از چهره هتاک به ائمه و پیامبر اسلام، بدون اشاره به این مسئله تلاش کردنند تا به برجسته سازی این عنصر ضد دین برای مخاطبان خود دست بزنند. در نهایت بلافاصله برای تحت تأثیر قرار دادن مخاطب ضمن ابراز تأسف از مرگ زودهنگام رضایی به تمرکز بر روی هشتک "فقط من رو ببرین ایران" که بعد از مرگ این عنصر هتاک وابسته به جریان سلطنت طلب برای مظلوم نمایی و تحریف واقعیت از سوی جریان برانداز در رفضای مجازی برجسته شده بود تمرکز شد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل