2147

تداوم دروغ پردازی‌ بی‌بی‌سی در قبال اعتراض‌ صنفی کارگران نیشکر هفت تپه

هم رسانی

   تصویری از اعتراض صنفی کارگران نیشکر هفت تپه

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی همچنان به فعالیت خود برای بهره‌برداری جهت‌دار از اعتراضات صنفی کارکران نیشکر هفت تپه ادامه می‌دهد.

شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای بی‌بی‌سی فارسی از همان آغاز اعتراض‌های صنفی کارگران نیشکر هفت تپه تلاش کرد تا با سیاسی و امنیتی کردن این اعتراض دست بزند. هدف بی‌بی‌سی و اتاق فکر آن انحراف خواسته‌های برحق کارگران و سوء استفاده از این اعتراض‌ها برای پررنگ کردن بحث تحریم‌های یکجانبه آمریکا و تلاش به منظور ایجاد آشوب و اغتشاش به مانند حوادث سال 1388 و 1396 بود. البته این فتنه گری های نفاق آلود با هوشیاری کارگران هفت تپه با شکست کامل مواجه شد.

به مرور و پس از پرداخت بخشی مطالبات کارگران هفت تپه و قول مساعد مسئولین ایرانی در خصوص حل مشکلات باقی مانده شاهد کینه ورزی و دروغ پردازی تازه‌ای از سوی این شبکه نزدیک به بهاییان و مخالفان غرب گرایی حکومت ایران به منظور تحریک احساسات و ایجاد تنش و درگیری تازه بودیم.

بی‌بی‌سی فارسی با انتشار توییتی از نیکی محجوب از عناصر تندرو و مخالف جمهوری اسلامی که پیشتر سابقه همکاری با این شبکه انگلیسی را نیز در پرونده خود داشته است مدعی شد که " اسماعیل بخشی، نماینده بازداشتی کارگران هفت تپه بر اثر شکنجه در بیمارستان بستری شد. گزارش‌ها حاکی است که صورت او کبود و متورم است".

با درست کردن منبع برای این خبر کذب، بلافاصله بی‌بی‌سی به صورت گسترده ضمن پوشش این ادعا اعلام کرد که: "گزارش‌ها از ایران حاکی است که اسماعیل بخشی، نماینده بازداشتی کارگران هفت تپه به بیمارستان منتقل شده و برخی منابع انتقال او به بیمارستان را عوارض ناشی از شکنجه عنوان کرده‌اند. براساس این گزارش آقای بخشی از ناحیه سر و صورت مورد ضربات متعددی قرار گرفته به طوری که صورت او کبود و متورم بوده است. همچنین او دچار خونریزی معده بوده است."

این جوسازی‌ها درر حالی بود که مقام‌های استان خوزستان ایران و از جمله استاندار خوزستان اعلان کرد که خبر انتقال اسماعیل بخشی به بیمارستان به دنبال شکنجه صحت ندارد و این نماینده کارگران هفت‌تپه در سلامت کامل است.

کمی پس از تکذیب خبر از سوی مقام‌های استان خوزستان، بی‌بی‌سی فارسی ضمن ادامه دروغ پردازی‌های خود و به نقل از کانال تلگرامی سندیکای غیرقانونی کارگران شرکت واحد که به مخالفان کمونیست جمهوری اسلامی نزدیک می‌باشد نوشت "بر اساس اخبار موثق واصله ضربات زیادی به صورت آقای بخشی زده شده و تکذیب‌ها ناشی از بی اطلاعی یا با انگیزه‌های دیگر است".

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل