2153

نتانیاهو: به ایران حمله می‌کنیم!

هم رسانی

   رؤیاپردازی نتانیاهو در خصوص ایران

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی بار دیگر به بازتاب اظهارات نخست وزیر اسرائیل مبنی بر احتمال حمله نظامی به ایران پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با انتشار گزارشی ویژه در وب‌سایت اینترنتی خود، بار دیگر به عنوان بلندگوی اظهارات ضد ایرانی مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی ظاهر شده و اینبار از احتمال حمله نظامی اسرائیل به کشورمان خبر داده است.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با پرداختن به اظهارات ضد ایرانی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، نوشته است: «بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در مورد به مخاطره انداختن موجودیت کشورش توسط جمهوری اسلامی ایران هشدار داده است.

آقای نتانیاهو که در نشستی با خبرنگاران شرکت داشت، در پاسخ به سئوالی در مورد "خط قرمز" دولت او برای دست زدن به حمله نظامی علیه اهدافی در داخل خاک ایران، گفت که "بقای کشورمان خط قرمز ماست" و افزود که در صورتی که حکومت ایران از این خط قرمز عبور کند، اسرائیل آماده مقابله و حمله به اهدافی در داخل خاک ایران است.

نخست وزیر اسرائیل با اشاره به اظهارات و موضعگیری برخی مقامات جمهوری اسلامی ایران علیه کشورش گفت: "ما هرآنچه را که برای حفاظت از کشور اسرائیل در برابر رژیم ایران لازم باشد انجام خواهیم داد، رژیمی که آشکارا خواستار نابودی کشور یهود است."

وی در مورد نوع واکنش به تهدید موجودیت اسرائیل گفت: "من هیچ گزینه‌ای را که برای دفاع از خودمان لازم باشد مردود نمی‌دانم."

بنیامین نتانیاهو در اشاره به حملات هوایی ارتش اسرائیل به مراکز متعلق و وابسته به ایران در داخل خاک سوریه، گفت که اسرائیل تنها کشوری است که ارتش آن "مستقیماً با نیروهای ایرانی درگیر شده" و افزود که از نظر او، حکومت ایران "خطرناک‌ترین تهدید را متوجه بقای اسرائیل می‌کند."»

اما چقدر این نوع تهدیدات مقامات اسرائیلی علیه ایران، مبتنی بر واقعیت‌های توان نظامی این رژیم بوده و جنبه عملی دارد؟!

آیا آنطور که بی‌بی‌سی به مخاطبین خود القا می‌کند، چند مرحله حمله هوایی جنگنده‌های اسرائیلی به کشور جنگ‌زده سوریه، می‌تواند احتمال حمله نظامی این رژیم به ایران و ممکن بودن این احتمال را ثابت کند؟!

بریا یافتن پاسخ این سؤال، چندان کار دشواری نداریم؛ فقط کافیست وضعیتی که موشک‌های مقاومت فلسطین در چند وقت اخیر بر سر امنیت، ثبات، قدرت و حتی وضعیت سیاسی اسرائیل آورده است، نگاهی بیانداریم.

نیروهای مقاومت فلسطین با موشک‌هایی که فاصله‌ای قابل توجه با کیفیت موشک‌های حال حاضر ایران دارند، گنبد آهنین پر هزینه و پر ادعای صهیونیست‌ها را ناکام گذاشته و با هدف گرفتن امنیت صهیونیست‌ها در مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی، حتی قلب تلاویو، نه تنها بحرانی امنیتی – نظامی، بلکه یک بحران جدی سیاسی ایجاد کردند که اخراج‌ها، استعفاها و تغییرات پیاپی در کابینه نتانیاهو را می‌توان از نشانه‌ها آن دانست.

«موتی شفر» کارشناس مهندسی پرواز و فضا و برنده جایزه موسوم به «امنیت اسرائیل» در واکنش به این شکست‌های پیاپی این سامانه دفاع موشکی پر هزینه، این گونه اعتراف می‌کند: گنبد آهنین بزرگترین فریبی است که منطقه به خود دیده و ارتش اسرائیل تلاش می‌کند این سامانه را بین چند کشور در سطح جهان تبلیغ و بازاریابی کند تا میلیاردها دلار از آن به دست آورد، درحالی که گنبد آهنین چیزی جز یک نمایش صوتی و نوری نیست که نمی‌تواند موشک‌های فلسطینیان را رهگیری کند.

با این وجود و با توجه به قدرت موشکی ایران که پیشتر بارها مقامات ارشد نظامی اسرائیلی به آن اعتراف کرده‌اند و دقت، تعداد و کیفیت موشک‌های مختلف بالستیک ایرانی که شاید موشک‌های مقاومت با آن قابل قیاس هم نباشد، آیا اسرائیل جرئت ریسک کردن دارند؟!

آیا وقتی توان موشکی مقاومت کابینه نتانیاهو را به فروپاشی کشانده، توان موشکی جمهوری اسلامی نمی‌تواند ریشه‌های این رژیم اشغالگر را بسوزاند؟!

از طرفی، سطحی‌نگری است که تصور شود تواق مقابله‌ای ایران در برابر هر گونه تهاجم خارجی، در همان سطحی خواهد بود که سوریه جنگ‌زده داشته است و این نوع تحلیل‌ها، تنها بیش از پیش میان مخاطبین و بی‌بی‌سی فارسی فاصله ایجاد می‌کند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل