2169

از حمله به روزنامه کیهان تا حمله به بورسیه‌های مظلوم در دیدبان

هم رسانی

   سرکوب خشن معترضین در فرانسه

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در برنامه دیدبان این هفته بار دیگر به گزارشات روزنامه کیهان در خصوص اعتراضات پاریس حمله کرده است.

برنامه هفته گذشته دیدبان بی‌بی‌سی فارسی بار دیگر تخریب روزنامه کیهان را مطابق هفته های اخیر در کانون توجه خود قرار داد. دیدبان بدون اشاره به عمق خشونت و سرکوب هفته های اخیر در فرانسه، روزنامه ارزشی کیهان را به علت انتقاد از برخوردهای پلیسی و خشونت بار دستگاه امنیتی فرانسه با معترضان به تندروی متهم کرد و تلاش کرد تا به هر شکلی که شده است به کمرنگ کردن وقایع این روزها در فرانسه دست بزند و شرایط را عادی نشان دهد.

در ادامه مسعود بهنود و مریم افشنگ که اجرای برنامه را بر عهده دارند، ضمن تمرکز بر ادعای بورسیه های به اصطلاح غیرقانونی دولت محمنود احمدی نژاد؛ این افراد را به عنوان اشخاصی که با توسل به روابط فامیلی و سیاسی توانسته اند بورس بگیرند معرفی کرد. مسعود بهنود با طعنه و با زبانی گزنده به این بورسیه ها حمله کرد. این رفتار کاملاً جهت دار دیدبان در حالی بود که علی رغم تمامی ادعاها، بسیاری از بوریسه های دولت نهم و دهم از افراد دارای رزومه قوی بوده و حتی حکم اخیر دیوان عدالت اداری نیز در تأیید قانونی بودن بورسیه آنها چندی قبل صادر شد. البته مریم افشنگ و مسعود بهنود به هیچ عنوان به این حکم و رزومه این افراد در مطالب خود در برنامه اشاره ای نداشتند. برخی از رسانه ها در ایران به علت شدت اتهام ها، تخریب ها و ظلم های صورت گرفته به این جوانان از آنها با عنوان "بورسیه های مظلوم" یاد می­کنند.

در ادامه مسعود بهنود ضمن برجسته سازی سالروز تولد احمد شاملو که از چهره های ضددین و غرب زده ادبیات ایران است دست زد. این امر به طور مشخص در دو مقطع از برنامه دیدبان توسط مسعود بهنود برجسته شد و حتی او به صراحت خود را تربیت شده این عنصر ضددین و غرب گرا دانست.

در دقایق پایانی برنامه به تمجدید از نشریه غرب گرای اندیشه پویا به علت توجه به قتل های زنجیره ای و انتخاب عکس داریوش فروهر بر روی جلد خود گذشت. این رفتارهای کاملاً غیر بی طرفانه برنامه دیدبان بی‌بی‌سی فارسی در جهت شبکه سازی و حمایت از اشخاص و روزنامه های غرب گرا و حملات کینه ورزانه نسبت به روزنامه های ارزشی در حالی است که بارها این رسانه انگلیسی نزدیک به مخالفان غرب گرای جمهوری اسلامی مدعی بی طرفی و اطلاع رسانی شفاف بوده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل