2207

همراهی بی بی سی فارسی با ادعاهای ضدایرانی تازه آلمان و اتحادیه اروپا

هم رسانی

   همراهی بی بی سی فارسی با ادعاهای ضدایرانی تازه آلمان و اتحادیه اروپا

به دنبال تداوم رفتارهای دوگانه اروپا و تلاش اتحادیه اروپا برای همدستی با آمریکایی ها به منظور افزایش فشار به ایرانی ها پس از خروج ترامپ از برجام، شاهد سناریوسازی های پی در پی امنیتی بر علیه جمهوری اسلامی ایران هستیم.
در همین راستا، آلمان چندی قبل مدعی جاسوسی یک شهرونی آلمانی – افغانستانی برای ایران شد.

دادستانی فدرال آلمان نام این فرد ۵۰ ساله را عبدالحمید س. اعلام کرد و گفت که مظنون در منطقه راینلاند در غرب آلمان دستگیر شده است. بنا بر بیانیه دادستانی آلمان، متهم به عنوان مترجم و مشاور فرهنگی برای ارتش آلمان خدمت می‌کرد و ظن آن می‌رود که در این پست با یک نهاد اطلاعاتی ایران در ارتباط بوده است. این فرد دو تابعیتی در دادگاهی در آلمان حاضر شد.

به دنبال انتشار این خبر از سوی رسانه های آلمانی و علی رغم تکذیب ارتباط فرد دستگیر شده با حکومت ایران از سوی تهران، شاهد تبلیغات گسترده رسانه ای هماهنگ ضدایرانی برای تحت فشار قراردادن ایران بودیم. در فضای رسانه های ماهواره ای فارسی زبان مخالف جمهوری اسلامی نیز بلافاصله بی بی سی فارسی که به بهاییان مخالف جمهوری اسلامی نزدیک است به پوشش گسترده این خبر دست زد. این رسانه انگلیسی مدعی اطلاع رسانی شفاف و مستقل ضمن پوشش خبر احضار کاردار ایران در آلمان به وزارت خارجه این کشور از این اقدام استقبال کرد.

به گفته این رسانه حامی براندازی در ایران، این احضار در پی اتهام "جاسوسی ایران" از این کشور صورت گرفته. هفته پیش یک تبعه آلمانی-افغان به اتهام "جاسوسی برای ایران" دستگیر شد. بی ببی سی فارسی همچنین در ادامه به نقل از خبرگزاری رویترز مدعی شد که "مقام‌های اطلاعاتی آلمان و اروپا از آنچه افزایش فعالیت‌های جاسوسی ایران، از جمله از طریق حملات مجازی، خوانده‌اند ابراز نگرانی کرده‌اند".

این حجم از تبلیغات هماهنگ بر علیه ایران در حالی است که بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، اعلام کرده است فردی که اخیرا در آلمان به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شده ارتباطی با جمهوری اسلامی ندارد. قاسمی روز شنبه (۱۹ ژانویه) در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: "از شنیدن این خبر در بحبوحه اتهام‌زنی‌های امنیتی ناروا و طراحی‌شده توسط آنانی که بدنبال تخریب روابط ایران و اروپا در این مقطع مهم و حساس هستند، تعجب نمی‌کنیم." او افزود: "بارها گفته‌ایم روابط کهن و دیرینه ایران و بسیاری از کشورهای اروپایی بویژه اعضای اروپایی برجام، دشمنان و معاندینی دارد که از هر کوشش، اتهام و ادعایی برای تیره‌کردن این روابط فروگذار نمی‌کنند." مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل