2211

محکومیت 400 پلیس انگلیسی به علت انجام جرایم مختلف و سانسور بی‌بی‌سی فارسی

هم رسانی

   محکومیت 400 پلیس انگلیسی به علت انجام جرایم مختلف و سانسور بی‌بی‌سی فارسی

این روزها بی‌بی‌سی فارسی مشغول اتهام زنی های حقوق بشری به ایران است اما همزمان در حال سانسور کردن برخی اخبار مهم از داخل جامعه انگلستان نیز می باشد.
اخباری که حکاتیت از واقعیت های از نحوه برخورد پلیس این کشوردارد اما بی‌بی‌سی فارسی به دنبال سانسور آن برای مخاطب فارسی زبان است. به گزارش رسانه ها در انگلستان، طی ۵ سال گذشته ۱۸۹ نفر از مأموران پلیس انگلیس به دلیل ارتکاب جرایم مختلف، محکوم شده‌اند. بیشترین دلیل محکومیت آن‌ها تخلفات رانندگی بوده و جرایم دیگر شامل قتل، آزار جنسی، همراه داشتن تصاویر غیراخلاقی از کودکان و خرید و فروش مواد مخدر بوده است.

بدترین آمار مربوط به ایرلند شمالی با ۵۷ مورد محکومیت است. پلیس منچستر هم با ۳۲ محکومیت دومین مقام را در فساد دارد. تقریبا نیمی از محکومیت‌های ماموران پلیس یعنی ۷۴ مورد، به دلیل تخلفات رانندگی نظیر رانندگی در حین مستی، رانندگی بدون بیمه، رانندگی خطرناک، عدم توقف در صحنه تصادف و حتی عدم توقف برای عبور دانش‌آموزان بوده است.

یک مامور معاونت دفاع پلیس در سال ۲۰۱۶ به خاطر استفاده از علامت افراد معلول محکوم شده است. ماموری دیگر امسال به‌خاطر آزار جنسی از طریق لمس‌کردن محکوم شد. مواردی دیگر شامل همراه داشتن مواد مخدر کلاس A و فروش اشیای جعلی، همراه داشتن سلاح در حالت مستی، تهیه یا نگه‌داری تصاویر غیراخلاقی، رابطه جنسی با کودکان زیر ۱۶ سال بوده است. در ماه مارس امسال ماموری به‌خاطر قتل همسر خود و انداختن جسد او در دریاچه دستگیر شد و به ۱۹ سال زندان محکوم شد.
فیل متیوز بازرس ویژه اداره پلیس انگلیس و ولز گفته است: جامعه به‌درستی از افراد پلیس انتظار دارد به بالاترین سطح استاندارد پایبند باشند. به حق این انتظار وجود دارد که تمام موارد مربوط به رفتارهای نادرست مأموران پلیس مورد تحقیق گیرند و آن‌ها که گناهکار شناخته شدند محکوم شوند.

وی افزود: در سازمان ما جایی برای افرادی که مرتکب جرایم کیفری شوند وجود ندارد... ما به آن ماموران اجازه نخواهیم داد پشت لباس فرم یا کارت حکمشان پنهان شوند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل