229

بهره برداری بی بی سی از وقوع یک درگیری در اندیمشک

2 سال قبل

هم رسانی

   اندیمشک ...

شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارشاتی که در آخرین روز از فروردین ماه 1395 بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، با بازتاب خبری مربوط به وقوع یک درگیری مسلحانه در یکی از شهرهای کشورمان، به بهره برداری جهت دار از این موضوع پرداخته است ...

به گزارش بی بی سی پرشین

 

شبکه ی فارسی زبان وابسته به دولت انگلیس در یکی از آخرین گزارشاتی که در فروردین ماه سال جاری ( سی و یکم فروردین ماه 1395 ) بر روی وب سایت اینترنتی خود منتشر کرده است، با پرداختن و بازتاب خبری مربوط به وقوع یک درگیری مسلحانه در یکی از مناطق یکی از شهرهای جنوبی کشورمان و کشته شدن یک نفر در اثر این درگیری مسلحانه، تلاش کرده است تا با جهت دهی، ار این موضوع و واقعه ی تلخ، در راستای اهداف خود بهره برداری نماید.

بی بی سی فارسی در گزارش مذکور با بیان این که « درگیری مسلحانه در اندیمشک یک کشته و چند زخمی برجای گذاشت »، می آورد: « صادق جعفری چگنی، دادستان اندیمشک امروز سه‌شنبه ٣١ فروردین (١٩ آوریل) گفت که در درگیری مسلحانه در یکی از مناطق این شهر یک نفر کشته و تعدادی زخمی شده‌اند.

این درگیری روز گذشته در محله بهارستان در غرب اندیمشک روی داده است.

حمیدرضا گودرزی، فرماندار اندیمشک گفته است که ۱۵ نفر از عوامل این درگیری شناسایی و بازداشت شده اند.

دادستان اندیمشک به خبرگزاری تسنیم گفته است که "با عوامل این درگیری با جدیت برخورد می‌شود."

به گفته آقای چگنی، در حال حاضر وضعیت در این بخش از اندیمشک به حالت عادی برگشته و خطری شهروندان را تهدید نمی‌کند.

وی گفته است که "تمام اخبار دیگر مخابره شده و مرتبط با این حادثه در شبکه‌های مجازی کذب بوده و نتایج بررسی ها از طریق مراجع رسمی به اطلاع شهروندان خواهد رسید."

دادستان اندیمشک در عین حال گفته است که علت حادثه، درگیری چند خانواده بوده و مقتول با سلاح شکاری به قتل رسیده است.

در همین حال، خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - به نقل از یک "منبع موثق" در اندیمشک گفته است که این درگیری بین تعدادی از عوامل تهیه و توزیع مواد مخدر روی داده و در جریان آن، یک تن کشته و ده نفر دیگر زخمی شده‌اند.

شهرستان اندیمشک در شمال استان خوزستان واقع شده و حدود ١٧٠ هزار نفر جمعیت دارد. »

مطالب منتشر شده در این خصوص نشان از دیگری میان یک باند تهیه و توزیع مواد مخدر دارد که با بررسی دقیق و سریع پرونده تا کنون بیش از بیست نفر از افراد دخیل در این درگیری دستگیر و تحویل مقامات قضائی شده اند.

اما بی بی سی به گونه ای این مطلب را بازتاب داده است که به نوعی وجود ناامنی و خشونت بالا در کشورمان را به مخاطبینش منتقل نماید.

و این در حالیست که این درگیری مسلحانه در کشورمان جزو موارد نادر به حساب می آید که در صورت وقوع این گونه به چشم آمده و مورد بازتاب قرار می گیرد، اما در انگلیس، این گونه موارد کاملا عادی و معمول بوده و در سکوت رسانه هایی مانند بی بی سی، به مراتب تکرار می شوند.

حملات مسلحانه پر تعدادی که در شهر منچستر انگلیس شاهدش بوده ایم، از جمله حمله ای که در سال 1394، به مرگ مادر 29 ساله و پسر هفت ساله اش ختم شد، بارها و بارها در این شهر و دیگر نقاط انگلیس قابل مشاهده بوده است.

تنها چند روز قبل از این حمله نیز در طول مدت زمانی کمتر از نود دقیقه، سه حمله ی مسلحانه در مناطق سالفورد و بولتون از این شهر به وقوع پیوسته بود تا مرگ این مادر و کودک انگلیسی، بحران حملات مسلحانه در این کشور بیش از پیش نمایان گردد.

آمارها نشان می دهند که تنها در سال 2013 میلادی، بیش از پانصد و پنجاه و چهار نفر در شهرهای مختلف انگلیس در اثر دیگیری های مسلحانه و بر اثر اصابت گلوله، جان خود را از دست داده اند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

ارتباطات میان یکی از کارشناسان فعال شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با سرویس امنیتی انگلیس کاملا مشهود و معنادار است.

8 ساعت قبل